Nyheter

Nytt koronadødsfall på Orkerød sykehjem

Dette er det tredje dødsfallet på sykehjemmet i Moss knyttet til viruset.

Orkerød sykehjem.
Publisert Sist oppdatert

Torsdag døde en mann i 60-årene som følge av koronaviruset, opplyser Moss kommune fredag.

Mannen var beboer ved Orkerød sykehjem.

Dette er samme sykehjem hvor det tidligere har dødd to beboere av samme årsak, senest på mandag.

– Våre tanker går til de etterlatte og pårørende. Vi vet at Orkerød er i en krevende situasjon. For de pårørende og ansatte er det nå en vanskelig tid, sier ordfører Hanne Tollerud.

Dette er det 4. koronadødsfallet i Moss så langt. I slutten av mars døde også en smittet mann i 60-årene fra Moss på Sykehuset Østfold. Mannen var ikke beboer på Orkerød sykehjem.

Har gjenåpnet to avdelinger

Per fredag har fire beboere ved sykehjemmet fått påvist smitte. Det samme har også ni ansatte, hvorav fire nå er friskmeldte.

– Det er nærliggende å tro av smitten har spredt seg mellom beboere eller ansatte, sier kommuneoverlege Kristian Krogshus om smittekilden til den avdøde mannen i 60-årene.

Fredag meldte også kommunen at karantenen ved to av sykehjemmets avdelinger har opphørt. Dermed er nå kun én avdeling med 12 beboere fortsatt i karantene.

Ingen ansatte ved sykehjemmet er i karantene, men 15 har fravær på grunn av luftveissymptomer.

LES OGSÅ: De er første forsvarsrekke mot koronaviruset i Moss (DA+)

Powered by Labrador CMS