Ski-VM 2019: Her er fullt program

Hvilke utøvere skal i aksjon når? Vi har full oversikt over VM på ski.

Norge har satt ny rekord i antall gullmedaljer. I dag er det 50 km fristil for gutta.

Program:

Søndag 3. mars

50 km, fellesstart, fri - Menn (13.00). Norges lag: Martin Johnsrud Sundby, Sjur Røthe, Simen Hegstad Krüger og Hans Christer Holund.

AVSLUTTEDE ØVELSER:

Torsdag 21. februar:

Sprint langrenn kvinner: Gull: Maiken Caspersen Falla, Norgesølv: Stina Nilsson, Sverige, bronse: Mari Eide, Norge,

Øvrige norske, utslått i semifinalen: 11) Kristin Stavås Skistad. Utslått i kvartfinalen: 15) Tiril Udnes Weng. Utslått i prologen: 32)) Lotta Udnes Weng.

Menn: Gull: Johannes Høsflot Klæbo, Norge, sølv: Federico Pellegrino, Italia, bronse: Gleb Retivykh, Russland.

Øvrige norske:  5) Emil Iversen, utslått i semifinalen: 7) Sindre Bjørnestad Skar. Utslått i kvartfinalen: 13) Finn Hågen Krogh.

Fredag 22. februar:

Kombinert Individuelt, Hopp (HS/bakkestørrelse 130) / langrenn 10km. Gull: Eric Frenzel, Tyskland 23.43,0 (1-16), sølv: Jan Schmid, Norge 0.04,3 min. bak (3-13), bronse: Franz-Josef Rehrl, Østerrike 0.08,7 (4-15), 5) Jarl Magnus Riiber,  0.20,9 (10-4), 15) Espen Bjørnstad 1.29,8 (11-24). Stilte ikke i langrennet: Jørgen Graabak (28).

Lørdag 23. februar:

Skiathlon (7,5 km klassisk + 7,5 km fri) - Kvinner (11.00): Gull: Therese Johaug, Norge 36.54,5, sølv: Ingvild Flugstad Østberg, Norge 0.57,6 min. bak, bronse: Natalia Neprjajeva, Russland 0.58,7, 4) Astrid Uhrenholdt Jacobsen,  1.02,0, 7) Heidi Weng, 1.20,2, 

Skiathlon (15 km klassisk + 15 km fri) - Menn (12.30):  Gull: Sjur Røthe, Norge 1.10.21,8, sølv: Aleksandr Bolsjunov, Russland 0.00,1 min. bak, bronse: Martin Johnsrud Sundby, Norge 0.00,7, Øvrige norske: 30) Johannes Høsflot Klæbo 4.35,3, 31) Emil Iversen 4.36,9.


Hopp storbakke (HS 130) - Menn (14.30): Gull: Markus Eisenbichler, Tyskland 279,4 (131 - 130,5), sølv: Karl Geiger, Tyskland 267,3 (131-130,5), bronse: Killian Peier, Sveits 266,1 (131-129,5),  Norske: 7) Johann André Forfang,  250,9 (132,5-125,5), 8) Robert Johansson, 248,9 (128-129), 29) Andreas Stjernen 185,5 (124,5-102). Ikke til finaleomgangen: 33) Halvor Egner Granerud 103,0 (116,5).

Søndag 24. februar

Kombinert, Team Sprint 

Gull: Tyskland (Eric Frenzel, Fabian Riessle) 28.29,5 (1-6), sølv: Norge (Jan Schmid, Jarl Magnus Riiber) 0.08,2 min. bak (4-2), bronse: Østerrike (Franz-Josef Rehrl, Bernhard Gruber) 0.09,2 (3-4),


Team Sprint, finaler, klassisk - Kvinner og menn (11.30)
Kvinner: Gull: Sverige 15.14,93 (Stina Nilsson, Maja Dahlqvist), sølv: Slovenia 0,37 sek. bak (Katja Visnar, Anamarija Lampic), bronse: Norge 0,60 (Ingvild Flugstad Østberg, Maiken Caspersen Falla).

Menn: Gull: Norge 18.49,86 (Emil Iversen, Johannes Høsflot Klæbo), sølv: Russland 1,88 sek. bak (Gleb Retivykh, Aleksandr Bolsjunov), bronse: Italia 4,03 (Francesco De Fabiani, Federico Pellegrino),

Lagkonkurranse, storbakke (HS 130) - Menn (14.45)

Gull: Tyskland 987,5 – Karl Geiger 127,6 (129)-132,2 (130), Richard Freitag 113,3 (121)-114,9 (120), Stephan Leyhe 115,9 (126)-124,3 (128,5), Markus Eisenbichler 130,2 (128)-129,1 (128,5), 

sølv: Østerrike 930,9 – Philipp Aschenwald 107,3 (117)-109,3 (118), Michael Hayböck 111,6 (122,5)-109,3 (118), Daniel Huber 119,8 (126,5)-120,2 (126,5), Stefan Kraft 124,1 (125)-122,9 (123,5),

bronse: Japan 920,2 – Yukiya Sato 109,6 (119,5)-121 (125), Daiki Ito 100,9 (117)-105,5 (116), Junshiro Kobayashi 115,7 (127)-117,3 (126),

4) Polen 909,1, 5) Norge 900,2 – Halvor Egner Granerud 107,7 (117,5)-115,7 (121,5), Andreas Stjernen 113,6 (123,5)-112,3 (120,5), Johann André Forfang 108,5 (122)-120,3 (127), Robert Johansson 103,1 (117,5)-119 (121), 6) Slovenia 858,7, 7) Sveits 837, 8) Tsjekkia 818,4.

Tirsdag 26. februar
10 km, intervallstart, klassisk - Kvinner (15.00). Gull: Therese Johaug, Norge 27.02,1, sølv: Frida Karlsson, Sverige 0.12,2 min. bak, bronse: Ingvild Flugstad Østberg, Norge 0.35,6. Øvrige norske: 10) Astrid Uhrenholdt Jacobsen,  1.09,4, 19) Heidi Weng 1.33,8.

Hopp lagkonkurranse kvinner. (HS 109) - Kvinner (16.15).  Gull: Tyskland 898,9 – Juliane Seyfarth 213 (98-95), Ramona Straub 244,2 (106-100), Carina Vogt 203,3 (99-92,5), Katharina Althaus 238,4 (104,5-99,5). sølv: Østerrike 880,3 – Eva Pinkelnig 228,6 (99,5-99,5), Jaqueline Seifriedsberger 205,8 (92,5-96), Chiara Hölzl 216,6 (99-96,5), Daniela Iraschko-Stolz 229,3 (90-91). bronse: Norge 876,9 – Anna Odine Strøm 223,1 (97,5-97), Ingebjørg Saglien Bråten 190,7 (96-90), Silje Opseth 220,1 (97,5-94,5), Maren Lundby 243 (108-100,5).

Onsdag 27. februar
15 km, intervallstart, klassisk - Menn (14.00).  Gull: Martin Johnsrud Sundby, Norge 38.22,6, sølv: Alexander Bessmertnykh, Russland 0.02,9 min. bak, bronse: Iivo Niskanen, Finland 0.20,4,  5) Didrik Tønseth,  0.24,3,  7) Sjur Røthe, 0.33,9, 

Hopp Normalbakke (HS 109) - Kvinner (16.15) Gull: Maren Lundby, Norge 259,6 (106,5-104,5), sølv: Katharina Althaus, Tyskland 259,1 (108-107), bronse: Daniela Iraschko-Stolz, Østerrike 247,6 (101-105,5), 9) Anna Odine Strøm,  230,6 (102-98,5), 11) Silje Opseth 223,2 (97-98,5), 25) Ingebjørg Bråten 202,4 (96-94).

Torsdag 28. februar

Stafett, 4 x 5 km (K-K-F-F) - Kvinner (13.00). Gull: Sverige, sølv: Norge, bronse: Russland

Norges lag: Heidi Weng, Ingvild Flugstad Østberg, Astrid Uhrenholdt Jacobsen, Therese Johaug.

Fredag 1. mars

Stafett, 4 x 10 km (K-K-F-F) - Menn. Gull: Norge, sølv: Russland, bronse: Frankrike

Lørdag 2. mars

30 km, fellesstart, fri - Kvinner. Gull: Therese Johaug, Norge 1.14.26,2, sølv: Ingvild Flugstad Østberg, Norge 0.36,8, bronse: Frida Karlsson, Sverige 0.44,0,

4) Jessica Diggins, USA 1.05,9, 5) Charlotte Kalla, Sverige 1.16,6, 6) Ebba Andersson, Sverige 1.17,3, 7) Nathalie Von Siebenthal, Sveits 1.43,7, 8) Teresa Stadlober, Østerrike 2.03,8, 9) Victoria Carl, Tyskland 2.16,8, 10) Ragnhild Haga, Norge 2.25,3.

Øvrig norsk: 12) Astrid Uhrenholdt Jacobsen 3.09,0.

Lørdag 2. mars
Kombinert laghkonkurranse: Gull: Norge (Espen Bjørnstad, Jan Schmid, Jørgen Graabak, Jarl Magnus Riiber), sølv: Tyskland, bronse: Østerrike

Blandet lagkonkurranse, normalbakke (HS 109) - Kvinner og menn: Gull: Tyskland,  sølv: Østerrike, bronse: Norge (Anna Odine Strøm, Robert Johansson, Maren Lundby, Andreas Stjernen).

Program fordelt på idrett:

Langrenn

Onsdag 27. februar
15 km, intervallstart, klassisk - Menn (14.00)

Torsdag 28. februar
Stafett, 4 x 5 km (K-K-F-F) - Kvinner (13.00)

Fredag 1. mars
Stafett, 4 x 10 km (K-K-F-F) - Menn (13.15)

Lørdag 2. mars
30 km, fellesstart, fri - Kvinner (12.15)

Søndag 3. mars
150 km, fellesstart, fri - Menn (13.00)

 

Hopp

Onsdag 27. februar

Normalbakke (HS 109) - Kvinner (16.15)

Torsdag 28. februar
Kvalfisering, normalbakke (HS 109) - Menn (16.30)

Fredag 1. mars
 Normalbakke (HS 109) - Menn (16.00)

Lørdag 2. mars
Blandet lagkonkurranse, normalbakke (HS 109) - Kvinner og menn (16.00)

 

Kombinert

Torsdag 28. februar
Individuelt
Hopp (HS 109) (11.00)
Langrenn, 10 km (15.15)

Lørdag 2. mars
Lagkonkurranse
Hopp (HS 109) (11.00)
Langrenn, 4 x 5 km (14.45)