Her er fullt program for verdenscupen i langrenn sesongen 2019/2020

Verdenscupen er kommet til finalerunden. Slik er stillingen i verdenscupen.

Her er hele programmet: (Vinnerne av hvert renn legges inn, sammenlagtstillingen nederst.  Der finner du også oversikten over rennene som er avviklet)

SPRINT TOUR
Lørdag 14. mars: 18.20: Sprint klassisk kvinner og menn, finaler. (Quebec).
Søndag 15. mars: 18.15: Sprint fristil kvinner og menn, finaler. (Quebec).
Tirsdag 17. mars: 22.45: Sprint fristil kvinner og menn, finaler. (Minneapolis).
WORLD CUP FINALE
Fredag 20. mars: 18.10: 10km kvinner fristil fellesstart, 19.15: 15km menn fristil fellesstart.  (Canmore).
Lørdag 21. mars: 17.30: 10km kvinner klassisk jaktstart, 18.45: 15km menn klassisk fellesstart. (Canmore).
Søndag 22. mars: 16.45: Mixed stafett. (Canmore).

Stillingen sammenlagt (pr. 8.3)

KVINNER:

1. Therese Johaug, Norge 2508

2. Heidi Weng, Norge 1697

3. Natalja Neprjajeva, Russland 1356

4. Astrid Uhrenholdt Jacobsen, Norge 1289

5. Ingvild Flugstad Østberg, Norge  1110

6. Jessica Diggins, USA 1078

MENN:

1. Aleksandr Bolsjunov, Russland  2221

2. Johannes Høsflot Klæbo, Norge 1726

3. Pål Golberg, Norge 1311

4. Simen Hegstad Krüger, Norge 1260

5. Sjur Røthe, Norge 1257

6. Livo Niskanen, Finland 1221

Avsluttede renn:

Fredag 29.11: 12.30: Sprint klassisk, kvinner (Maiken Caspersen Falla) og menn (Johannes Høsflot Klæbo), finaler. (Ruka).
Lørdag 30.11: 09.45: 10km kvinner klassisk (Therese Johaug), 11.30: 15km menn klassisk. (Livo Niskanen, Finland). (Ruka).
Søndag 1.12: 10.10: 10km kvinner fristil jakstart (Therese Johaug, også raskest tid), 11.25: 15km menn fristil, jaktstart. (Johannes Høsflot Klæbo, Hans Christer Holund raskest tid). (Ruka).
Lørdag 7.12: 11.00: 15km kvinner skiathlon (Therese Johaug), 12.30: 30km menn skiathlon (Alexander Bolsjunov, Russland). (Lillehammer)
Søndag 8.12: 10.15: Stafett 4x5km kvinner (Norge), 11.45: Stafett 4x7,5km menn (Russland II). (Lillehammer)

Lørdag 14.12: 14.00: Sprint fristil kvinner (Linn Svahn, Sverige) og menn (Johannes Høsflot Klæbo), finaler. (Davos).
Søndag 15.12: 10.45: 10km kvinner fristil (Therese Johaug), 14.55: 15km menn fristil (Simen Hegstad Krüger). (Davos)

Lørdag 21.12: 13.30: Sprint fristil, kvinner (Jonna Sundling, Sverige) og menn (Lucas Chanavat, Frankrike), finaler. (Planica)
Søndag 22.12: 11.10: Lagsprint fristil kvinner (Sverige) og menn (Norge), finaler. (Planica)

TOUR DE SKI

Lørdag 28.12: 12.45: 10km fristil fellesstart kvinner (Therese Johaug), 14.15: 15km fristil fellesstart menn (Sergej Ustjugov, Russland).
Søndag 29.12: 11.35: Sprint fristil, kvinner (Anamarija Lampic, Sloveniaog menn (Johannes Høsflot Klæbo), finaler.  (Lenzerheide).

Tirsdag 31.12: 12.30: 15km menn fristil (Sergej Ustjugov, Russland), 15.00: 10km kvinner fristil (Therese Johaug). (Toblach).

Onsdag 1.1:  11.40: 10km kvinner klassisk jaktstart (Ingvild Flugstad Østberg), 13.00: 15km menn klassisk jaktstart (Alexandr Bolsjunov, Russland, Martin Nyenget  raskeste tid). (Toblach).

Fredag 3.1: 13.15: 10km kvinner klassisk fellesstart (Astrid Uhrenholdt Jacobsen), 15.15: 15km menn klassisk fellesstart (Johannes Høsflot Klæbo). (Val di Fiemme).
Lørdag 4.1: 11.25: Sprint klassisk, kvinner Anamarija Lampic, Slovenia) og menn (Johannes Høsflot Klæbo), finaler. (Val di Fiemme).

Lørdag 4.1: 11.25: Sprint klassisk, kvinner (Anamarija Lampic, Slovenia) og menn (Johannes Høsflot Klæbo), finaler. (Val di Fiemme).
Søndag 5.1: 13.15: 10km kvinner fristil (Therese Johaug), 14.15: 10km menn fristil (Simen Hegstad Krüger) monsterbakken. (Val di Fiemme).

Sluttstilling Tour de Ski:

Kvinner: 1) Johaug 2.28.18,6, 2) Neprjajeva 1.11,1 min. bak, 3) Østberg 1.17,5, 4) H. Weng 1.37,3, 5) Jacobsen 2.13,4, 6) Stadlober 4.34,1, 7) Sadie Maubet Bjornsen, USA 4.40,6, 8) Henning 4.40,9, 9) Diggins 4.44,1, 10) T.U. Weng 5.07,1. Øvrige norske: 16) Kalvå 7.31,0, 17) Haga 7.59,5, 20) Smedås 9.59,8.

Menn: 1) Bolsjunov 2.58.18,1, 2) Ustjugov 0.27,3 min. bak, 3) Klæbo 1.09,0, 4) Røthe 1.51,6, 5) Krüger 2.53,7, 6) Golberg 2.55,7, 7) Cologna 3.08,7, 8) Melnitsjenko 3.17,5, 9) Artem Maltsev, Russland 3.32,8, 10) Iivo Niskanen, Finland 3.39,2. Øvrig norsk: 18) Jenssen 5.22,4.

Lørdag 11.1: 13.30: Sprint fristil, kvinner (Linn Svahn, Sverige)  og menn (Lucas Chanavat, Frankrike), finaler. (Dresden).
Søndag 12.1: 13.30: Lagsprint fristil, kvinner (Sverige) og menn (Frankrike), finaler. (Dresden).

Lørdag 18.1: 09.45: 10km fristil intervallstart kvinner. (Therese Johaug), 11.15: 15km fristil intervallstart menn (Alexandr Bolsjunov). (Nove Mesto).
Søndag 19.1: 11.10: 10km klassisk jaktstart kvinner (Therese Johaug, også raskeste tid), 13.00: 15kmklassisk jaktstart menn (Aleksandr BolsjunovSimen Hegstad Krüger raskeste tid). (Nove Mesto).

Lørdag 25.1: 10.00: 15km kvinner skiathlon (7,5+7,5) (Therese Johaug), 12.30: 30km menn skiathlon (15+15) (Aleksandr Bolsjunov) . Oberstdorf, prøve-VM).
Søndag 26.1: 11.45: Sprint klassisk, kvinner (Natalja Neprjajeva, Russland) og menn (Johannes Høsflot Klæbo) , finaler. (Oberstdorf, prøve-VM).

Lørdag 8.2: 14.15: Sprint fristil, kvinner (Linn Svahn, Sverige) og menn (Pål Golberg), finaler. (Falun).
Søndag 9.2: 10.00: 15km menn fristil (Aleksandr Bolsjunov, Russland), 14.30: 10km kvinner fristil (Therese Johaug) . (Falun).

SKITOUR 2020
Lørdag 15.2: 13.30: 10km kvinner fristil (Therese Johaug), 16.10: 15km menn fristil (Sjur Røthe). (Østersund).
Søndag 16.2: 14.00: 15km menn klassisk jaktstart (Pål Golberg), 16.00: 10km kvinner klassisk jaktstart (Therese Johaug). (Østersund).
Tirsdag 18.2: 16.15: Sprint fristil, kvinner (Therese Johaug) og menn (Johannes Høsflot Klæbo), finaler. (Åre).

Torsdag 20.2: 10.45: 35km fristil fellesstart kvinner (Therese Johaug), 13.30: 35km fristil, fellesstart menn (Aleksandr Bolsjunov). (Meråker).
Lørdag 22.2: 13.00: Sprint klassisk, kvinner (Maiken Caspersen Falla) og menn (Johannes Høsflot Klæbo) , finaler. (Trondheim).
Søndag 23.2: 11.25: 15km kvinner klassisk jaktstart (Therese Johaug), 13.20: 30km menn klassisk jaktstart (Pål Golberg). (Trondheim).

PERIODE V

Lørdag 29. februar: 12.00: 10km kvinner klassisk (Therese Johaug), 13.30: 15km menn klassisk (Livo Niskanen, Finland). (Lahti)
Søndag 1. mars: 11.10: 4x5km stafett kvinner (Norge), 12.30: 4x7,5km stafett menn (Norge). (Lahti).

Onsdag 4. mars: 15.30: Sprint klassisk kvinner (Jonna Sundling, Sverige)  og menn (Johannes Høsflot Klæbo), finaler. (Konnerud).

Lørdag 7. mars: 12.00: 30km kvinner klassisk fellesstart (Frida Karlsson, Sverige). (Holmenkollen).
Søndag 8. mars: 11.30: 50km menn klassisk fellesstart (Aleksandr Bolsjunov, Russland), (Holmenkollen).