Her er fullt program for verdenscupen i langrenn sesongen 2019/2020

Verdenscupen fortsetter med klassisk langrenn og jaktstart i Nove Mesto. Her er programmet for resten av vinteren.

Her er hele programmet: (Vinnerne av hvert renn legges inn, sammenlagtstillingen nederst.  Der finner du også oversikten over rennene som er avviklet)

VERDENSCUPEN PERIODE III

Lørdag 18.1: 09.45: 10km klassisk kvinner, 11.15: 15km klassisk menn. (Nove Mesto).
Søndag 19.1: 11.10: 10km fristil jaktstart kvinner, 13.00: 15km fristil jaktstart menn. (Nove Mesto).
Lørdag 25.1: 10.00: 15km kvinner skiathlon (7,5+7,5), 12.30: 30km menn skiathlon (15+15). Oberstdorf, prøve-VM).
Søndag 26.1: 11.45: Sprint klassisk, kvinner og menn, finaler. (Oberstdorf, prøve-VM).
Lørdag 8.2: 14.15: Sprint klassisk, kviner og menn, finaler. (Falun).
Søndag 9.2: 09.30: 30km menn fristil, 14.30: 15km kvinner fristil. (Falun).

PERIODE IV
SKITOUR 2020

Lørdag 15.2: 13.30: 10km kvinner fristil, 16.10: 15km menn fristil. (Østersund).
Søndag 16.2: 14.00: 15km menn klassisk jaktstart, 16.00: 10km kvinner klassisk jaktstart. (Østersund).
Tirsdag 18.2: 16.15: Sprint fristil, kvinner og menn, finaler. (Åre).
Torsdag 20.2: 10.45: 38km fristil fellesstart kvinner, 13.30: 38km fristil, fellesstart menn. (Storlien-Meråker).
Lørdag 22.2: 13.00: Sprint klassisk, kvinner og menn, finaler. (Trondheim).
Søndag 23.2: 11.25: 15km kvinner klassisk jaktstart, 13.20: 30km menn klassisk jaktstart. (Trondheim).

PERIODE V
Lørdag 29. februar: 12.00: 10km kvinner klassisk, 13.30: 15km menn klassisk. (Lahti)
Søndag 1. mars: 11.10: 4x5km stafett kvinner, 12.30: 4x7,5km stafett menn. (Lahti).
Onsdag 4. mars: 15.30: Sprint klassisk kvinner og menn, finaler. (Drammen).
Lørdag 7. mars: 12.00: 30km kvinner klassisk fellesstart. (Holmenkollen).
Søndag 8. mars: 11.30: 50km menn klassisk fellesstart, (Holmenkollen).

SPRINT TOUR
Lørdag 14. mars: 18.20: Sprint klassisk kvinner og menn, finaler. (Quebec).
Søndag 15. mars: 18.15: Sprint fristil kvinner og menn, finaler. (Quebec).
Tirsdag 17. mars: 22.45: Sprint fristil kvinner og menn, finaler. (Minneapolis).
WORLD CUP FINALE
Fredag 20. mars: 18.10: 10km kvinner fristil fellesstart, 19.15: 15km menn fristil fellesstart.  (Canmore).
Lørdag 21. mars: 17.30: 10km kvinner klassisk jaktstart, 18.45: 15km menn klassisk fellesstart. (Canmore).
Søndag 22. mars: 16.45: Mixed stafett. (Canmore).

Stillingen sammenlagt (pr. 12.1)

KVINNER:

1. Therese Johaug, Norge 1209

2. Heidi Weng, Norge 842

3. Natalja Neprjajeva, Russland 779

4. Astrid Uhrenholdt Jacobsen, Norge 699

5. Jessica Diggins, USA 644

6.Sadie Bjornsen, USA 606.

MENN:

1. Aleksandr Bolsjunov, Russland 1081

2. Johannes Høsflot Klæbo, Norge 1006

3. Sergej Ustjugov, Russland 845

4. Livo Niskanen, Finland 593

5. Livo Niskanen, Finland 485

6. Sjur Røthe, Norge 581

Avsluttede renn:

Fredag 29.11: 12.30: Sprint klassisk, kvinner (Maiken Caspersen Falla) og menn (Johannes Høsflot Klæbo), finaler. (Ruka).
Lørdag 30.11: 09.45: 10km kvinner klassisk (Therese Johaug), 11.30: 15km menn klassisk. (Livo Niskanen, Finland). (Ruka).
Søndag 1.12: 10.10: 10km kvinner fristil jakstart (Therese Johaug, også raskest tid), 11.25: 15km menn fristil, jaktstart. (Johannes Høsflot Klæbo, Hans Christer Holund raskest tid). (Ruka).
Lørdag 7.12: 11.00: 15km kvinner skiathlon (Therese Johaug), 12.30: 30km menn skiathlon (Alexander Bolsjunov, Russland). (Lillehammer)
Søndag 8.12: 10.15: Stafett 4x5km kvinner (Norge), 11.45: Stafett 4x7,5km menn (Russland II). (Lillehammer)

Lørdag 14.12: 14.00: Sprint fristil kvinner (Linn Svahn, Sverige) og menn (Johannes Høsflot Klæbo), finaler. (Davos).
Søndag 15.12: 10.45: 10km kvinner fristil (Therese Johaug), 14.55: 15km menn fristil (Simen Hegstad Krüger). (Davos)

Lørdag 21.12: 13.30: Sprint fristil, kvinner (Jonna Sundling, Sverige) og menn (Lucas Chanavat, Frankrike), finaler. (Planica)
Søndag 22.12: 11.10: Lagsprint fristil kvinner (Sverige) og menn (Norge), finaler. (Planica)

TOUR DE SKI

Lørdag 28.12: 12.45: 10km fristil fellesstart kvinner (Therese Johaug), 14.15: 15km fristil fellesstart menn (Sergej Ustjugov, Russland).
Søndag 29.12: 11.35: Sprint fristil, kvinner (Anamarija Lampic, Sloveniaog menn (Johannes Høsflot Klæbo), finaler.  (Lenzerheide).

Tirsdag 31.12: 12.30: 15km menn fristil (Sergej Ustjugov, Russland), 15.00: 10km kvinner fristil (Therese Johaug). (Toblach).

Onsdag 1.1:  11.40: 10km kvinner klassisk jaktstart (Ingvild Flugstad Østberg), 13.00: 15km menn klassisk jaktstart (Alexandr Bolsjunov, Russland, Martin Nyenget  raskeste tid). (Toblach).

Fredag 3.1: 13.15: 10km kvinner klassisk fellesstart (Astrid Uhrenholdt Jacobsen), 15.15: 15km menn klassisk fellesstart (Johannes Høsflot Klæbo). (Val di Fiemme).
Lørdag 4.1: 11.25: Sprint klassisk, kvinner Anamarija Lampic, Slovenia) og menn (Johannes Høsflot Klæbo), finaler. (Val di Fiemme).

Lørdag 4.1: 11.25: Sprint klassisk, kvinner (Anamarija Lampic, Slovenia) og menn (Johannes Høsflot Klæbo), finaler. (Val di Fiemme).
Søndag 5.1: 13.15: 10km kvinner fristil (Therese Johaug), 14.15: 10km menn fristil (Simen Hegstad Krüger) monsterbakken. (Val di Fiemme).

Sluttstilling Tour de Ski:

Kvinner: 1) Johaug 2.28.18,6, 2) Neprjajeva 1.11,1 min. bak, 3) Østberg 1.17,5, 4) H. Weng 1.37,3, 5) Jacobsen 2.13,4, 6) Stadlober 4.34,1, 7) Sadie Maubet Bjornsen, USA 4.40,6, 8) Henning 4.40,9, 9) Diggins 4.44,1, 10) T.U. Weng 5.07,1. Øvrige norske: 16) Kalvå 7.31,0, 17) Haga 7.59,5, 20) Smedås 9.59,8.

Menn: 1) Bolsjunov 2.58.18,1, 2) Ustjugov 0.27,3 min. bak, 3) Klæbo 1.09,0, 4) Røthe 1.51,6, 5) Krüger 2.53,7, 6) Golberg 2.55,7, 7) Cologna 3.08,7, 8) Melnitsjenko 3.17,5, 9) Artem Maltsev, Russland 3.32,8, 10) Iivo Niskanen, Finland 3.39,2. Øvrig norsk: 18) Jenssen 5.22,4.

Lørdag 11.1: 13.30: Sprint fristil, kvinner (Linn Svahn, Sverige)  og menn (Lucas Chanavat, Frankrike), finaler. (Dresden).
Søndag 12.1: 13.30: Lagsprint fristil, kvinner (Sverige) og menn (Frankrike), finaler. (Dresden).12