Portrett
– Altså dæven han søkke, syke satan!
Kjendisstylist Storm Pedersen er nordnorsk, homo og en fjerdedels same. Ingen bortskjemt liten bitch. Og så hater han bloggere som skriver om uvesentligheter.
Storm Pedersen.
Siri Øverland Eriksen
Storm Pedersen kommer inn døra på Grand Café, han er to meter høy, iført militærgrønt antrekk, chunky boots, lange kjeder rundt halsen og med barbert skalle over en overkropp dekket av tatoveringer. Den norske moteuka er nettopp avsluttet, og etter det dro han rett på et oppdrag på Kielferga. Nå står høsten for døra.
– Det er høsten som er motemåneden internasjonalt, med New York, London, Milano og så Paris. Men jeg har jobba så mye i det siste at jeg drar en tur til Tyrkia for å lade batteriene, sier han.
Den frittalende stylisten, som ofte har uttalt seg kritisk til modellbransjen, har jobbet som moteredaktør for Nick og Mann, kostymedesigner, makeupartist for L’Oreal, coach for modellene i Top Model, samt at han selv har deltatt i en rekke realityprogram. Denne høsten er han gjesteskuespiller i «Helt perfekt» med Thomas Giertsen, og over jul er han aktuell i en ny dramaserie på svensk TV. Sensasjonelt nok har han også, i en alder av 37 år, signert modellkontrakt med byrået Heartbreak.