Håndball-EM 2020 for menn: Her er fullt program

Når spiller Norge? Vi gir deg full EM-oversikt.

Se når Norge spiller lenger ned i saken:

Kampene vises på TV3 og Viaplay.

Norge skal spille bronsefinale mot Slovenia lørdag 18.30.

Norge tapte semifinalen mot Kroatia etter ekstraomganger. (28-29)

Det måtte fire ekstraomganger til før en vinner var kåret. 

Spania slo Slovenia 34-32 i deres semifinale. 

Norge vant sin gruppe.

Les også: Slik blir finalehelgen i Stockhom

Les også: Tøft EM-liv for Sagosen og co.: Fem kilometer sportsteip og 30-doblet risiko for skade (DA+)

EM-vinneren får OL-plass til Tokyo-lekene om et halvt års tid. Norge har ikke spilt olympisk herrehåndball siden 1972, året før landslagssjef Christian Berge ble født.

Norges spilte kamper:

Fredag 10. januar, 20.30: Norge - Bosnia-Hercegovina 32-26

Søndag 12. januar, 18.15: Frankrike - Norge 26-28

Tirsdag 14. januar, 20.30: Portugal - Norge 28-34

Fredag 17. januar, 18.15:  Norge - Ungarn 36-29

Søndag 19. januar: 18.30: Norge - Sverige 23-20

Tirsdag 21. januar: 18.15: Norge - Island 31-28

Onsdag 22. januar: 18.15: Norge - Slovenia 33-30

HOVEDRUNDEN ENDTE SLIK:

Torsdag 16. januar:

Gruppe I (i Wien), 1. runde: Spania – Tsjekkia (31-25), Hviterussland – Tyskland (23-31), Kroatia – Østerrike (27-23).

Fredag 17. januar:

Gruppe II (i Malmö), 1. runde: Slovenia – Island (30-27), Norge - Ungarn (36-29), Portugal – Sverige (35-25)

Lørdag 18. januar:

 Gruppe I (i Wien), 2. runde: Spania – Østerrike (30-26), Kroatia – Tyskland (25-24), Hviterussland – Tsjekkia (28-25)

Søndag 19. januar:

Gruppe II (i Malmö), 2. runde: Portugal - Island (25-28), Slovenia - Ungarn (28-29),  Norge – Sverige (23-20)

Mandag 20. januar:

Gruppe I (i Wien), 3. runde: Kroatia – Tsjekkia (22-21), Hviterussland – Spania (28-37), Østerrike – Tyskland 20.30.

Tirsdag 21. januar:

Gruppe II (i Malmö), 3. runde: Portugal - Slovenia (24-29), Norge - Island (31-28), Sverige - Ungarn (24-18).

Onsdag 22. januar:

Gruppe I (i Wien), 4. runde: Kroatia – Spania (22-22), Hviterussland – Østerrike 18.15, Tsjekkia –Tyskland 20.30. 

Gruppe II (i Malmö), 4 . runde: Portugal – Ungarn (34-26), Norge – Slovenia 33-30, Island – Sverige (25-32).


Fredag 24. januar:

Semifinaler i Stockholm, Tele2 Arena:

18.00: Norge - Kroatia 28-29 e.e.o.

20.30: Spania - Slovenia

Lørdag 25. januar:

18.30: Bronsefinale i Stockholm, Tele2 Arena.
Norge vant 28 - 20 over Slovenia.

Søndag 26. januar:

16.30: Finale i Stockholm, Tele2 Arena.

Les også: Berge vil ha mer støy og piping tross hørselproblemene (DA+)

Følg Dagsavisen på Facebook og Twitter!

 

Gruppespillet endte slik:
Gruppe A

 

Fredag 9. januar

18.15: Hviterussland - Serbia 35-30

20.30: Kroatia - Montenegro 27-21


Lørdag 11. januar

16.00: Kroatia - Hviterussland 31-23

18.15: Montenegro - Serbia 22-21


Mandag 13. januar

18.15: Montenegro - Hviterussland  27-36

20.30: Serbia - Kroatia 21-24

Kroatia og Hviterussland til hovedrunden.


Gruppe B

Fredag 10. januar

18.15 Tsjekkia - Østerrike 29-32

20.30 Nord-Makedonia - Ukraina 26-25


Søndag 12. januar

16.00 Tsjekkia - Nord-Makedonia 27-25

18.15 Østerrike - Ukraina 34-30


Tirsdag 14. januar

18.15 Østerrike - Nord-Makedonia 32-28

20.30 Ukraina - Tsjekkia 19-23

Østerrike og Tsjekkia til hovedrunden.

 

Gruppe C

Torsdag 9. januar:

18.15: Tyskland - Nederland 34-23

20.30: Spania - Latvia 33-22


Lørdag 11. januar

16.00 Latvia - Nederland 24-32

18.15 Spania - Tyskland 33-26


Mandag 13. januar

18.15 Latvia - Tyskland 27-28

20.30 Nederland - Spania 25-36

Spania og Tyskland til hovedrunden.


Gruppe D

Fredag 10. januar

18.15: Frankrike - Portugal 25-28

20.30: Norge - Bosnia-Hercegovina 32-26


Søndag 12. januar

16.00 Portugal - Bosnia-Hercegovina 27-24

18.15 Frankrike - Norge 26-28


Tirsdag 14. januar

18.15: Bosnia-Hercegovina - Frankrike 23-31

20.30: Portugal - Norge 28-34

Norge og Portugal til hovedrunden.


Gruppe E

Lørdag 11. januar

16.00: Ungarn - Russland 26-25

18.15: Danmark - Island 30-31


Mandag 13. januar

18.15: Island - Russland 34-23

20.30: Danmark - Ungarn 24-24


Onsdag 15. januar

18.15: Island - Ungarn 18-24

20.30: Russland – Danmark 28-31

Ungarn og Island til hovedrunden.


Gruppe F

Fredag 10. januar

18.15: Slovenia - Polen 26-23

20.30: Sverige - Sveits 34-21


Søndag 12. januar

16:00 Sveits - Polen 31-24

18:15 Sverige - Slovenia 19-21


Tirsdag 14. januar

18:15 Sveits - Slovenia 25-29

20.30: Polen - Sverige 26-28

Slovenia og Sverige til hovedrunde