Sport
En-touch-kongen som hadde råd til å bomme på straffespark
(Vålerenga - Molde 2-1). Vidar Örn Kjartansson igjen! Men det var godt å se at laget kunne score også etter at islendingen hadde gått av banen.
Mål på første forsøk.
Terje Pedersen
KOMMENTAR
Vålerenga flyr videre med hjelp av den flygende islending, men denne kvelden fikk vi også se at han kunne bomme på straffespark. Likevel ble han delvis matchvinner i en kamp der Aron Dønnum dengte inn den andre scoringen etter flott forspill av innbytter Bård Finne. Nå svinger det av VIF der også innbytterne bidro til en seier som kunne blitt enda større. For Herolind Shala hadde en vakker avslutning i stolpen.
Men hva er det med Vidar Örn Kjartansson? Vi fikk se det etter 21 minutters spill etter at begge lag hadde hatt hver sin gode perioder uten å komme til mål. Molde hadde tre farlige skuddforsøk da de fikk låne ballen etter drøyt ti minutters spill, men uttelling ble det ikke.