I intervjuet slår de fast at de stoler på hverandre, og at partiet skal klare å håndtere uenigheter.
Det har vært et økende press mot statsminister og partileder Jonas Gahr Støre om å gå av den siste tiden. Han sier at partiet tåler en lederdebatt.
– Når det er vanskelige tider og dårlige målinger, så kommer det diskusjoner. Jeg som leder må ta ansvar og må tåle det. Men når jeg syns dette kan være vanskelig og tøft, så er det disse to jeg ringer til. Vi tar gruppesamtale og prater. Jeg opplever at det er innmari god støtte i det, sier Støre om sine to nestledere.
Tonje Brenna, som mange har pekt på som Støres avtaker som statsminister og partileder, sier at ledelsen håndterer relasjonene seg imellom fint.
– Vi er vant til at noen mener noe om oss. Hvis vi hadde latt oss distrahere av det, hadde det blitt utrolig vanskelig å styre landet og lede partiet, sier Brenna til kanalen.
På tross av historisk dårlige meningsmålinger, er det fortsatt håp i partiledelsen.
– Vi har faktisk tro på at det går an å snu dette, og at vi kan vinne valget, sier andre nestleder Jan Christian Vestre.
Les også: Bunaden kommer på eksklusiv verne-liste (+)
Les også: Når hjertet sier: – Ta en pause (+)
Les også: Overlevde Hiroshima: – Det var som om sola falt ned fra himmelen