Innenriks

Hatem Ben Mansour slutter som leder for Antirasistisk Senter

Etter to år som daglig leder for Antirasistisk Senter takker Hatem Ben Mansour av. Nestleder Garima Singh er fungerende leder fram til en erstatter er ansatt.

Hatem Ben Mansour går av som daglig leder for Antirasistisk Senter. Her er han fotografert under fakkeltogmarkering av 85-årsdagen for Krystallnatten i november 2023. Foto: Stian Lysberg Solum / NTB
Hatem Ben Mansour går av som daglig leder for Antirasistisk Senter. Her er han fotografert under fakkeltogmarkering av 85-årsdagen for Krystallnatten i november 2023.
Publisert Sist oppdatert

– Styret vil takke Hatem for den innsatsen han har lagt ned i arbeidet, skriver den uavhengige stiftelsen i en pressemelding.

Hatem ble først ansatt som nestleder i 2022. Deretter ble han konstituert og senere ansatt som daglig leder for Antirasistisk Senter, som jobber for å bekjempe rasisme i Norge.

I pressemeldingen påpeker stiftelsen at Hatem har ledet senteret gjennom en endringsfase.

– Perioden har vært preget av sterk polarisering i det offentlige ordskiftet, grove rasistiske ytringer og betydelig aktivitet i høyreekstremistiske miljøer. Han har mobilisert grasrota til samlet innsats mot rasisme, skriver Antirasistisk Senter.

Den siste tiden har han viet mye tid til jubileumsårets ulike arrangementer og tiltak.

Powered by Labrador CMS