Nyheter

Kapteinen takker fansen for støtten

Strømsgodset er klare for en ny sesong i Eliteserien etter å ha tatt sin andre borteseier for året. Nå skal det feires i Kristiansund, før trener Henrik Pedersen vil ta Godset tilbake til toppen av norsk fotball.

Strømsgodset-spillerne jubler for Duplexe Tchambas-scoring som sikret Godset fornyet kontrakt i Eliteserien.
Publisert Sist oppdatert

Strømsgodset reiste opp til Kristiansund med den dårligste bortestatistikken i ligaen, men visste at en seier på bortebane i årets siste kamp ga fornyet kontrakt.

Mikkel Maigaard åpnet scoringsballet med en nydelig scoring for Strømsgodset, men Sondre Sørli utlignet like før pause. Duplexe Tchamba ble Strømsgodsets store helt da han løp inn 2-1-scoringen ti minutter ut i annen omgang. Målet sikret fornyet eliteseriespill neste sesong.

– Det går ikke an å beskrive de følelsene jeg har inne i meg nå. Det er bare helt sinnsykt. Vi har ligget sist nesten hele året, også klarer vi å snu dette helt på tampen og berge plassen. Det er bare helt fantastisk, sier Lars-Jørgen Salvesen til Eurosport etter kampen.

Hei
Du må ha et aktivt abonnement for å lese videre

5 uker - 5 kroner

KJØP

Powered by Labrador CMS