Nyheter

Bomringmotstander vil ikke starte parti

Folkeaksjonen nei til mer bompenger (FNB) seiler opp som et av de største partiene i flere bykommuner, men i Fredrikstad tar bompengeaksjonist Kirsti Nelvik avstand fra såkalte ensakspartier.

MOT ENSAKSPARTIER: – Det er uaktuelt å melde «Bompengeaksjonen» i Fredrikstad inn i det nasjonale bompengepartiet, fastslår talskvinne Kirsti Nelvik.
MOT ENSAKSPARTIER: – Det er uaktuelt å melde «Bompengeaksjonen» i Fredrikstad inn i det nasjonale bompengepartiet, fastslår talskvinne Kirsti Nelvik.
Publisert Sist oppdatert

– Vi kommer ikke til å melde oss inn i FNB. Skal man være representert i et bystyre som et ensaks-parti blir du nødt for å stemme på saker som angår også andre politiske felt. Jeg kan selv ikke stemme med et parti som eksempelvis sier nei til integrering av flyktninger, forklarer Nelvik overfor Demokraten.

– Eventyrlig tilslutning

Over hele Norge fosser nå FNB fram på meningsmålingene i kommunene hvor partiet skal stille til valg i september. I flere kommuner er partiet nå størst eller nest størst. I Bergen fikk partiet en oppslutning på hele 20,6 prosent nylig, hvilket betyr at bare Høyre er større.

Hei
Du må ha et aktivt abonnement for å lese videre

5 uker - 5 kroner

KJØP

Powered by Labrador CMS