Stavanger

RA har fått nye nettsider

I dag tar RA og Roganytt steget inn i Dagsavisens univers også på nett.

Slik ser nye rogalandsavis.no ut. Skjermdump.
Publisert Sist oppdatert

Siden Mediehuset Dagsavisen overtok Rogalands Avis i september i fjor har avisens nettsted forblitt en ikke integrert del av Dagsavisen øvrige nettsteder, Dagsavisen Oslo, Moss Dagblad, Dagsavisen Fremtiden og Nye Meninger.

I dag er imidlertid også RA kommet inn i den digitale familien.

Som Dagsavisens Oslo-sider blir også RA del av trafikksamarbeidet med Nettavisen. Samarbeidet synliggjøres i den nye logoen, men på siden vil det fortsatt kun være Rogalands Avis/Dagsavisen Stavanger-saker.

– Oppgradering av nettsidene er en viktig del av vår digitale satsing. I sum tror vi miksen av nytt utseende og større redaksjonell bredde vil gi leserne en langt bedre opplevelse av nettavisen enn tidligere, sier nyhetsredaktør i RA, Lasse Hansen.

Også digitalansvarlig i mediehuset, David Stenerud, er svært fornøyd med å få RA over på samme plattform som resten av Dagsavisen-familien.

– De nye sidene gir mye bedre mulighet for å dele stoff mellom Mediehuset Dagsavisens andre nettsteder og RA, og sidene representer også en både visuell og teknisk forbedring. Dette er et viktig og betydelig tilskudd til våre øvrige digitale produkter, sier Stenerud.

Også Roganytt.no har i dag fått nye sider nettsider.

Powered by Labrador CMS