Stavanger

Stavanger rykker ned

Stavanger - Runar 27-31. Stavanger Håndball tapte skjebnekampen mot Runar, og må dermed belage seg på spill i 1. divisjon neste sesong.

Publisert Sist oppdatert

Før kampen var premissene klare. Stavanger Håndball måtte slå både Runar og Stord i sesongens to siste oppgjør for å beholde plassen. Allerede i første forsøk gikk det galt.

- Jeg synes vi gjorde en bra kamp, og kan gå ut av hallen med hevet hode. Når det gjelder sesongen derimot, vet jeg ikke om vi kan ha så hevet hode, sier toppscorer Odd-Inge Torstensen.

Også lagets veteran, Jo Svendsen, var en slagen mann etter kampen.

- Det er selvfølgelig en enorm skuffelse over at vi taper og rykker ned, men konsekvensene av nedrykket har ikke sunket helt inn ennå. Vi får se hva dette fører til, sier Svendsen.

Laget ble ledet av håndballegenden Øystein Bratteli, som tok over etter Mats Kardell så sent som mandag denne uken. Ifølge spillerne ga trenerbyttet en effekt, men tydeligvis ikke god nok effekt.

- Jeg hadde virkelig troen før kampen. Vi hadde to gode treninger mandag og tirsdag, og det var veldig vinnervilje i laget. Vi spilte en av årets beste kamper, men det holdt ikke, sier Torstensen.

Også Jo Svendsen var brukbart fornøyd med kampen.

- Jeg synes vi hadde kontroll, men kampen vippet fram og tilbake. Som så mange ganger før i år vippet den ikke i vår retning, sier vingen.

Powered by Labrador CMS