Stavanger

- Vi er svært tilfreds

HS Elektro AS og Vagle Elektro Installasjon AS slår seg sammen.

Publisert Sist oppdatert

Styrene i de to selskapene har besluttet å fusjonere. Det nye selskapet blir et av Rogaland største bedrifter innen elektrofaget. Navnet er HS&Vagle Elektro AS.

- Vi er svært tilfreds med å ha kommet i mål med fusjonsprosessen som har pågått i fem måneder. Visjonen om å bygge et ledende og konkurransedyktig selskap innen elektro er nå i ferd med å bli en realitet, sier styreleder Åge Nilsen i HS Elektro AS, administrerende direktør i Holta & Håland Industrier AS i en pressemelding.

Holta & Håland er et 40 år gammelt selskap som i dag driver innenfor mange områder. Hovedaktiviteten er rettet mot produktsalg og service til bensinstasjoner på landsbasis.

- Fusjonen vil styrke konkurranseevnen og forbedre lønnsomheten i det sammenslåtte selskapet til fordel for både kunder, eiere og ansatte i begge selskaper. Selskapet vil stå godt rustet til å møte endrede rammebetingelser og stadig nye tekniske krav innen våre fag. De ansatte vil ikke bare sikres mer attraktive arbeidsplasser, men forbedret lønnsomhet er også den viktigste forutsetningen for trygge og interessante arbeidsplasser, sier styreleder Øyvind Antonsen i Vagle Elektro Installasjon AS.

Det nye fusjonerte selskapet HS&Vagle vil ha samme eiere som i dag og selskapet vil starte med en betydelig egenkapital og være godt rustet for fremtidig vekst.

Powered by Labrador CMS