Innenriks
Uvær fører til stengte veier i Nordland
I Nordland er E12 mellom Tverrvatnet og Umbukta og E6 over Saltfjellet stengt på grunn av uvær. Også lenger sør er det stengte fjelloverganger.

Få nyhetsbrev fra Dagsavisen. Meld deg på her!
Vegvesenet melder at E12 mellom Tverrvatnet og Umbukta i Nordland er stengt. Årsaken er uvær. Vegvesenet skal gjøre en ny vurderingen av strekningen ved 6-tiden søndag.
Også E6 over Saltfjellet er stengt på grunn av dårlig vær. Her skal det gjøres en ny vurdering klokken sju søndag.
E10 Bjørnfjell i Narvik var stengt en periode natt til søndag på grunn av snøfokk og vanskelige kjøreforhold, men ble ved 2-15-tiden åpnet for trafikk.
– Vi anbefaler å sjekke yr.no og 175.no før du reiser ut og kjører. Ha varme klær og mat i bilen. Vi anbefaler også å ha en spade, sier Synnøve Lukassen i Vegtrafikksentralen Nord til NRK.
Også sør i landet er det stengte fjelloverganger. Det gjelder blant annet riksvei 7 over Hardangervidda og riksvei 15 Strynefjellet. Veiene er i første omgang stengt til henholdsvis klokken 9 og 10 søndag.