Stavanger

Ny utsettelse for MS «Stavangerfjord»

Seilingsstarten for den første av Fjord Lines to nye cruiseferger, MS «Stavangerfjord», blir utsatt i ytterligere tre uker.

###
Publisert Sist oppdatert

Årsaken er at Bergen Group Fosen trenger mer tid til testing av motorer og annet teknisk utstyr.

Den første ordinære seilingen går fra Hirtshals søndag 14. juli. Det opplyser Fjord Line i en pressemelding.

Tredje utsettelse

MS «Stavangerfjords» jomfrutur skulle opprinnelig gått 1. oktober i fjor, men ble utsatt til mai.

I mai ble jomfruturen utsatt på nytt, denne gang til 21. juni. I dag melder Fjord Line at seilingsstart for rederiets flaggskip er utsatt igjen.

- Vi beklager meget sterkt at Bergen Group Fosen ikke klarer å levere som planlagt, men må ta til etterretning at verftet trenger ekstra tid for å oppfylle alle krav til kvalitet som følger av kontrakten, sier administrerende direktør Ingvald Fardal.

Passasjerer kontaktes

Som følge av utsettelsen vil passasjerer som har gjort bestillinger i denne perioden bli kontaktet av Fjord Line fra tirsdag 21. mai.

Den enkelte vil kunne velge mellom alternativ transport over Skagerrak eller å få refundert sin reise, melder Fjord Line.

Bergen Group beklager

Bergen Group Fosen sendte torsdag ut en pressemelding der de beklager forsinkelsen.

- Selskapet beklager utsettelsen og de konsekvenser den får for Fjord Line og for reisende som rammes av disse endringene, meddeler administrerende direktør Anders Straumsheim i Bergen Group Fosen.

MS «Stavangerfjord» er den første av to cruiseferger Fjord Line får bygget ved Bergen Group Fosen.

Nå vurderes utsettelse av den neste ferjen også.

- Bergen Group Fosen og Fjord Line vil i løpet av nær fremtid vurdere nødvendigheten av en senere leveringsdato for den neste cruisefergen, opplyser Straumsheim.

Powered by Labrador CMS