Nyheter
Mann knivstukket og drept i garasje ved Bragernes Torg
En mann er pågrepet etter å ha knivstukket en annen mann slik at han døde tirsdag.

Få nyhetsbrev fra Dagsavisen. Meld deg på her!
En mann i midten av femtiårene fra Tønsberg ble tirsdag kveld knivstukket til døde i et garasjeanlegg ved Bragernes torg i Drammen, opplyser Politiet Sør-Øst i en pressemelding.
En mann i slutten av 30-årene meldte selv fra til politiet om at han hadde knivstukket mannen. Gjerningsmannen er foreløpig siktet for forsettlig drap, skriver Politietvidere.
Politiet opplyser at siktede er i «en familierelasjon» til den drepte. Siktede ble pågrepet av politiet uten dramatikk.
Siden ikke alle pårørende er varslet ønsker ikke politiet å angi eksakt alder på offer eller gjerningsmann. Arbeidet med å varsle de nærmeste pårørende vil pågå utover kvelden, skriver de videre i pressemeldingen.
Politiet opplyser videre om at det er iverksatt en omfattende taktisk og teknisk etterforskning, og at det innhentes elektroniske spor.
I en periode har kinogarasjen vært stengt, men politiet vil i løpet av kvelden sørge for at de som skal hente ut sine biler kan få gjort dette, skriver de videre.
(©NTB)