Nyheter
Tre nye smittede i Fredrikstad siste døgn
Fredrikstad kommune har tirsdag morgen registrert totalt 145 koronasmittede innbyggere.

Få nyhetsbrev fra Dagsavisen. Meld deg på her!
Saken er oppdatert.
Fredrikstad kommune varsler onsdag morgen om til sammen tre nye koronatilfeller siste døgn. I tillegg ble ett tilfelle registrert i går.
Fredrikstad har dermed 145 koronasmittede totalt.
Les også: Fem drap i Østfold så langt i år
Innfører strenge tiltak
I forrige uke ble det klart at Indre Østfold kommune, som har opplevd en stor økning i antall smittetilfeller i det siste, innfører en rekke tiltak, blant annet forbud mot alle sosiale sammenkomster, som følge av smitteutbruddet.
– Vi er i en kritisk situasjon, sier ordfører Saxe Frøshaug (Sp) i Indre Østfold til NTB.
Les også: Drap i Moss – den pågrepne varslet selv politiet
Kommunen presenterte hastetiltakene på en pressekonferanse på rådhuset i Askim søndag kveld. Situasjonen ble betegnet som «ute av kontroll».
De siste dagene er til sammen 59 smittet i kommunen, som har en befolkning på knappe 45.000 innbyggere, melder NTB.
PS! Du leser nå en åpen artikkel. For å få tilgang til alt innhold fra Demokraten og Dagsavisen, se våre abonnementstilbud her.