VM i skiskyting 2020: Her er fullt program

Når er det konkurranser? Vi gir deg full oversikt.

Se fullt program lenger ned i saken

VM i skisyting arrangeres i Anterselva / Antholz, Italia fra 13. til 23. februar. Alle øvelsene vises på NRK.

Les intervju med programleder Emil Guklid

 

Lørdag 22. februar

 

 Kvinner – Stafett – 4 x 6 km
Gull: Norge
 

14:45 – Menn – Stafett – 4 x 7,5 km

 

Søndag 23. februar

12:30 – Kvinner – Fellesstart – 12,5 km
15:00 – Menn – Fellesstart – 15 km

 

Øvelser som er gått

Torsdag 13. februar

Blandet stafett (kvinner + menn)

Resultater: Gull: Norge, Sølv: Italia, Bronse: Tsjekkia.

Fredag 14. februar

Kvinner 7,5 km sprint

Resultater: Gull: Marte Olsbu Røiseland, Norge 21.13,1 (1), sølv: Susan Dunklee, USA 0.06,8 min. bak (0), bronse: Lucie Charvatova, Tsjekkia 0.21,3 (1).

Les også: Norge åpnet skiskytter-VM med gull

Lørdag 15. februar

Menn – Sprint – 10 km

Gull: Alexander Loginov, Russland 22.48,1 (0)

Sølv: Quentin Fillon Maillet, Frankrike 0.06,5 min. bak (1)

Bronse: Martin Fourcade, Frankrike 0.19,5 (0)

4) Tarjei Bø, Norge 0.22,5 (0), 5) Johannes Thingnes Bø, Norge 0.23,9 (1), 6) Emilien Jacquellin, Frankrike 0.29,8 (1), 7) Arnd Peiffer, Tyskland 0.39,7 (0), 8) Philipp Horn, Tyskland 0.44,4 (2), 9) Felix Leitner, Østerrike 0.52,1 (0), 10) Dmitro Pidrutsjnji, Ukraina 0.56,4 (1)

Øvrige norske: 23) Johannes Dale 1.24,1 (2), 33) Vetle Sjåstad Christiansen 1.43,6 (3), 35) Erlend Bjøntegaard 1.50,1 (3).

Søndag 16. februar

Kvinner – Jaktstart – 10 km

Gull: Dorothea Wierer, Italia 29.22,0 (1)

Sølv: Denise Herrmann, Tyskland 29.31,5 (3)

Bronse: Marte Olsbu Røiseland, Norge 29.35,8 (3)

4) Hanna Öberg, Sverige 0.22,3 (2), 5) Vanessa Hinz, Tyskland 0.26,8 (1), 6) Ivona Fialkova, Slovakia 0.35,7 (2), 7) Franziska Preuss, Tyskland 0.40,6 (2), 8) Lisa Theresa Hauser, Østerrike 0.51,4 (1), 9) Baiba Bendika, Latvia 1.03,2 (2), 10) Aita Gasparin, Sveits 1.07,4 (1)

Øvrige norske: 14) Ingrid Tandrevold, 1.30,1 (1), 20) Tiril Eckhoff, 1.42,6 (3).


Menn – Jaktstart – 12,5 km

Gull: Emilien Jacquelin, Frankrike 31.15,2 (0),

Sølv: Johannes Thingnes Bø, Norge 0.00,4 min. bak (2),

Bronse: Alexander Loginov, Russland 023,9 (1),

4) Martin Fourcade, Frankrike 0.46,3 (2), 5) Arnd Peiffer, Tyskland 0.53,9 (1), 6) Tarjei Bø, Norge 1.12,5 (2), 7) Quentin Fillon Maillet, Frankrike 1.25,9 (6), 8) Simon Desthieux, Frankrike 1.26,9 (1), 9) Felix Leitner, Østerrike 1.33,0 (2), 10) Vetle Sjåstad Christiansen, Norge 1.58,4 (1).

Øvrige norske: 15) Erlend Bjøntegaard 2.09,1 (2), 17) Johannes Dale 2.18,1 (4).

Mandag 17. februar

Hviledag

Tirsdag 18. februar

Kvinner – Normal – 15 km

Gull: Dorothea Wierer, Italia 43.07,7 (2)

Sølv: Vanessa Hinz, Tyskland 43.09,9 (1)

Bronse: Marte Olsbu Røiseland, Norge 43.23,5 (2)

4) Hanna Öberg, Sverige 0.38,7 (2), 5) Franziska Preuss, Tyskland 1.03,4 (2), 6) Monika Hojnisz, Polen 1.10,1 (2), 7) Christina Rieder, Østerrike 1.20,6 (1), 8) Marketa Davidova, Tsjekkia 1.30,7 (3), 9) Galina Visjnevskaja, Kasakhstan 1.31,4 (0), 10) Eva Puskarcikova, Tsjekkia 1.32,6 (1).

Øvrige norske: 15) Tiril Eckhoff 2.20,7 (4), 16) Ingrid Landmark Tandrevold 2.24,1 (3), 60) Synnøve Solemdal 6.25,2 (4).

Onsdag 19. februar

Menn – Normal – 20 km

Gull: Martin Fourcade, Frankrike 49.43,1 (1)

Sølv: Johannes Thingnes Bø, Norge 50.40,1 (2)

Bronse: Dominik Landertinger, Østerrike 51.05,2 (1)

 

4) Jakov Fak, Slovenia 1.30,2 (1), 5) Benjamin Weger, Sveits 2.25,5 (2), 6) Tarjei Bø, Norge 2.33,6 (3), 7) Quentin Fillon Maillet, Frankrike 2.34,6 (4), 8) Leif Nordgren, USA 3.04,3 (0), 9) Johannes Dale, Norge 3.20,1 (4), 10) Sebastian Samuelsson, Sverige 3.35,3 (2)

Øvrig norsk: 62) Vetle Sjåstad Christiansen, 7.35,3 (6)

Les også: VM-medalje nummer fire til Olsbu Røiseland

Torsdag 20. februar

Par-stafett (kvinner + menn)

Gull: Norge 34.19,9 (0/6) – Marte Olsbu Røiseland (0/2), Johannes Thingnes Bø (0/4)

Sølv: Tyskland 0.17,6 min. bak (0/5) – Franziska Preuss (0/2), Erik Lesser (0/3)

Bronse: Frankrike 0.29,8 (0/4) – Anaïs Bescond (0/1), Emilien Jacquelin (0/3)

4) Sverige 0.35,2 (0/7) – Hanna Öberg (0/3), Sebastian Samuelsson (0/4), 5) Sveits 0.40,6 (0/9) – Lena Häckl (0/4), Benjamin Weger (0/3), 6) Østerrike 0.54,5 (0/4) – Lisa Theresa Hauser (0/1), Simon Eder (0/3), 7) Russland 1.00,5 (0/6) – Larisa Kuklina (0/4), Matvej Jelisejev (0/2), 8) Canada 1.03,4 (0/7) – Emma Lunder (0/2), Christian Gow (0/5), 9) Italia 1.15,3 (1/13) – Dorothea Wierer (1/8), Lukas Hofer (0/5), 10) Ukraina 1.27,2 (0/8) – Anastasia Merkusjina (0/3), Dmitro Pidrutsjnij (0/5).

30 lag fikk plassering.

Lørdag 22. februar

Kvinner – Stafett – 4 x 6 km

Gull: Norge

Alle resultatene finner du her