Sport
Irriterende baklengs til tross – Moesgaard mener Kåffa er i rute
(Sarpsborg – KFUM Oslo 1-1) Tross ganske sterk dominans i store deler av kampen, ble det bare uavgjort også i Kåffas første kamp tilbake på norsk jord etter oppholdet i Marbella.
Kåffa-trener Johannes Moesgaard mener laget er i rute før seriestart om en drøy måneds tid. Her sammen med keepertrener Miki Venedik.
LSK-Hallen (Dagsavisen): Etter to treningsopphold, ett i Tyrkia og det siste nå i Marbella, er KFUM Oslo tilbake i Norge for å fullføre oppkjøringen inn mot den andre sesongen i Eliteserien. Under kyndig ledelse av Thomas Holm, med Johannes Moesgaard på trenerkurs, har Kåffa trent den siste uka på Ekeberg.
Søndag var det duket for ny treningskamp, der Sarpsborg 08 var motstander, og inne i LSK-Hallen var det Kåffa som fikk en pangstart. Allerede før det var spilt to minutter tok KFUM Oslo ledelsen, da Simen Hestnes fluktet et innlegg fra venstrekanten videre inn mot det lengste hjørnet.
Fem minutter senere lå ballen i nettet igjen, da Bjørn Martin Kristensen enkelt kunne trille ballen i mål. Spissen ble imidlertid avvinket for hands, da Sarpsborgs keeper skjøt et tilbakespill opp i underarmen på Kristensen, som gjorde at han fikk kontroll på ballen og satte den i mål. Korrekt annullering.