Sport

Jacobsen fortsetter som leder i utøverkomiteen etter «oppvask»-møte

Astrid Uhrenholdt Jacobsen var forberedt på mer kjeft på et digitalt møte med topputøvere etter kritikken hun fikk etter IOC-møtet om russisk deltakelse.

Astrid Uhrenholdt Jacobsen i rollen som langrennsekspert for NRK i november 2020. Foto: Terje Pedersen / NTB
Astrid Uhrenholdt Jacobsen, leder av den norske utøverkomiteen, har fått kritikk for sitt syn om russisk tilbakekomst i internasjonal idrett.
Publisert Sist oppdatert

Jacobsen hadde invitert rundt 400 toppidrettsutøvere til «oppvask» etter kritikken hun fikk. Rundt 30 utøvere stilte på tirsdagens digitale møte.

– Jeg trodde jeg skulle få mer dritt. Jeg vet ikke om folk bare var høflige, sa Jacobsen til VG etter at møtet var over.

Det ble spekulert i om hun ville trekke seg som leder for utøverkomiteen etter kritikken som dukket opp i mediene, men hun blir sittende. Det var heller ingen som i møtet ba henne trekke seg.

– Jeg synes dette var veldig greit sammenlignet med det som har vært i mediene den siste uken, svarte hun.

I rundt halvannen time ledet den tidligere langrennsstjernen den digitale seansen etter at det har stormet rundt henne som person og utøverrepresentant den siste uken.


Powered by Labrador CMS