Stavanger
Tore Bruland tester spanske godbiter:Knallgodt, enda bedre og best
Bodegas Mauro lager fantastiske og kompakte viner som er gode å drikke nå, men som vil ha et langt, langt liv i en god kjeller.
Få nyhetsbrev fra Dagsavisen. Meld deg på her!
Selve lokalene til Bodegas Mauro ligger i Ribera del Duero, skjønt vinmarkene til Mauro ligger et par kilometer utenfor appellasjonen.
Dermed har vinene fått den langt mer simple betegnelsen Castilla y León.
Men det er overhodet ikke noe simpelt over det som er i flaskene – for dette er noe av det aller beste som er å oppdrive fra Spania, og verden for øvrig, for tiden.
Den vanlige Mauroen er knallbra, reservautgaven med betegnelsen V.S. er enda bedre, og toppvinen Terreus (omtalt som Terrus på polet sine nettsider) er fantastisk.
Enorm balanse
Samtlige er tette og kompakte og mørke, og de er preget av at de har fått en god dose eik.
Samtidig er dette viner som har enormt bra balanse.
Verdt å få med seg er også Pruno fra Finca Villacreces som også er fra Ribera del Duero.
Samtlige av vinene må bestilles, og dette gjelder og for ukens anbefaling.
5834101 Mauro 2011 (Bod. Mauro, Castilla Y León, Spania) kr 309,90 (92 poeng og seks prikker)
Ekstremt kraftig rødlilla farge og lukt av mørk og søt bærfrukt sammen med sjokolade, nøtter og buljong. Stor konsentrasjon i smaken hvor det går i mørk og moden bærfrukt sammen med buljong, jordsmonnspreg og fint integrert eik. En god del tanniner og meget bra syre i avslutningen som er lang som bare det. Kan drikkes nå, men er garantert et bra lagringsprosjekt.
5834301 Mauro V.S. 2007 (Bod. Mauro, Castilla Y León, Spania) kr 539,90 (94 poeng og fem prikker)
Også her snakker vi om kraftig rødlilla farge til tross for tre og et halvt år på fat. Nydelig lukt av moden og mørk transparent bærfrukt sammen med nåletre, lær og forsiktig vaniljesødme i lukten. Enorm konsentrasjon i smaken der det hele er så avrundet og balansert. Det går i forsiktig utviklet bærfrukt sammen med integrert eik. Store mengder med lette modne tanniner og herlig syrlighet i avslutningen.
5834201 Terreus 2005 (Bod. Mauro, Castilla Y León, Spania) kr 799,90 (96 poeng og fem prikker)
Svært kraftig rødlilla farge. Lukter umiddelbart som en ekstremt bra bordeaux med sedertre, nøtter, tobakk og forsiktig utviklet bærfrukt. Stor konsentrasjon og fabelaktig balanse i smaken. Smaker av utviklet og nesten tørket tempranillofrukt sammen med nåletre, nøtter og vanilje. Avslutter med store mengder tanniner, formidabel syre og en ettersmak som varer i evigheter.
5271301 Finca Villacreces Pruno 2012 184,90 (Finca Villacreces, Ribera del Duero, Spania) kr 184,90 (87 poeng og fem prikker)
Nokså kraftig rødlilla farge. Lukter av mørke bær sammen med en god del eik. Middels fylde og smaker av kjølig og ung tempranillofrukt sammen med nokså forsiktig eik og noe forsiktig grønt- og urteaktig. En del tanniner og syrlig og god avslutning.
802801 Alleno Chapoutier Crozes Hermitage 2012 (Rhône, Frankrike) kr 164,90 (86 poeng og fem prikker)
Denne vinen er å få på samtlige polutsalg i distriktet og kommer i disse dager i 2012-årgangen. Middels kraftig rødlilla farge. Lukter av mørk og syrlig kreklingfrukt, sammen med rått kjøtt og lær i lukten. Smaker av druetypisk og syrlig kreklingfrukt sammen med innslag av kaffe og tre. En del tanniner og meget bra syre i avslutningen.
Ukens anbefaling
9863801 Le Trame 2011 (Le Boncie di Giovanna Morganti, Toscana, Italia) kroner 279,90 og 559,90 for magnum (93 poeng og seks prikker)
Dette er en av vinene jeg selv har bunkret noen flasker av i sommer. Giovanna Morganti har laget chianti siden 1990. Produksjonen er liten og biodynamisk, og totalt produserer hun omkring 13.000 flasker i året. Fra og med 2011 lager hun kun viner klassifisert som IGT, da hun ikke lenger ville være del av DOC-et som hun mener i stadig større grad legger vekt på konformitet og standardisering av vinene fra området. Nokså kraftig rødlilla farge og lukt av mørk og syrlig kirsebærfrukt, blomster, tjære og tre. Stor konsentrasjon og smaker av syrligsøt kirsebærfrukt, tre og nøtter Eikebruken er perfekt og vinen avslutter med betydelige mengder tanniner og fabelaktig syre.