Sport

Stjernen ledet 4-0, men tapte i "sudden"

Publisert Sist oppdatert

Stjernen storspilte i 2 perioder og ledet 4-0, men Vålerenga slo smertefullt tilbake og vant 6-5 i "sudden death", i den 2. kvartfinalen i NM-sluttspillet i hockey i Stjernehallen mandag kveld.

Vålerenga vant som kjent den første kvartfinalen hele 9-0 på Jordal og har nå vunnet to matcher.

I første periode tok Stjernen Hockey ledelsen 1-0 ved Marcus Persson etter 6.18.

Før minuttet var spilt av 2. periode hadde Stjernen økt ledelsen til 2-0. Målscorer var Tomas Sinisalo etter 20:30. Stjernen Hockey og Marcus Persson økte ledelsen til 3-0 etter 5:50 spilt av 2. periode. Etter 15.14 økte Stjernen til 4-0 over et meget udisiplinert VIF-lag. Marcus Persson scoret sitt tredje mål i kampen i overtallspill 5-3.

Da lagene gikk til andre pausen ledet Stjernen 4-0 over Vålerenga.

I åpningen av 3. periode ble det mye Vålerenga. Jonas Oppøyen, Tyler Donati og Morten Ask scoret tre kjappe mål

Midtveis i tredje scoret Göran Hermansson, Stjernen sitt 5 mål og hjemmelaget ledet 5-3.

Drøyt 14 minutter var spilt da VIF reduserte til 4-5.

19.38 var spilt av tredje periode da Vålerenga utlignet til 5-5 ved Justin Donati. Dermed måtte det spilles "sudden death" for å kåre kampens vinner.

Morten Ask scoret seiersmålet for VIF drøyt 8 minutter ut i "sudden".

NM-sluttspillet ishockey mandag, kvartfinaler 2. kamp (best av 7):

Frisk Asker – Stavanger 2-3 e.f. (1-1, 1-1, 0-0, 0-0, 0-1), sammenlagt 0-2

Lillehammer – Lørenskog 8-1 (1-1, 6-0, 1-0), sammenlagt 1-1

Stjernen – Vålerenga 5-6 e.f. (1-0, 3-0, 1-5, 0-1), sammenlagt 0-2

Storhamar – Sparta Sarpsborg 2-4 (0-2, 2-2, 0-0), sammenlagt 1-1

Powered by Labrador CMS