Politikk

Kamp for endring: – Trafikkfarlig i Nedre Dalgate

Beboere ved Nedre Dalgate melder om sterk trafikkøkning, høy fart, nestenulykker og overkjørte katter. Nå havner saken på ny på politikernes bord.

Torunn Egge Roux er en av beboerne ved Nedre Banegate. Hun er bekymret for trafikksikkerheten på grunn av mye gjennomfartskjøring i den smale gaten.
Torunn Egge Roux er en av beboerne i Øvre Blåsenborg, rett ved Nedre Banegate. Hun er bekymret for trafikksikkerheten på grunn av mye gjennomfartskjøring i den smale gaten.
Publisert Sist oppdatert

Smale og kronglete Nedre Dalgate har fått en kraftig trafikkøkning etter at Pedersgata ble enveiskjørt, fordi Nedre Dalgate brukes som returrute mot sentrum. Høyres Ingebjørg S. Folgerø tar opp saken i det kommende møtet i utvalg for miljø og utbygging (UMU), som avholdes 30. mars.

– Svært høy fart

Beboere i strøket er bekymret.

Hei
Du må ha et aktivt abonnement for å lese videre

5 uker - 5 kroner

KJØP

Powered by Labrador CMS