Innenriks
Bil ødelagt i brann på Grünerløkka
En parkert personbil ble ødelagt i en brann på Grünerløkka i Oslo natt til fredag. Politiet undersøker om brannen er påsatt.

Få nyhetsbrev fra Dagsavisen. Meld deg på her!
– Nødetatene ble varslet om brannen i Schleppegrells gate ved kunstgressbanen klokken 2.18, forteller operasjonsleder Roy Langengen i Oslo politidistrikt.
Oslo brann- og redningsetat forteller til NTB at bilen som brant var en mindre personbil som sto parkert langs gaten.
– Vi er på stedet og brannen ble slått raskt ned. Ingen fare for spredning til boliger eller andre biler, forteller vaktkommandør Tor Audunhus ved 110 sentralen.
– Bilen blir tauet inn for undersøkelser for å finne ut hva som har skjedd. En av hypotesene er at brannen er påsatt. Vi har ikke kommet i kontakt med eier, sier operasjonslederen.
Les også:Derfor forlater de Ap: – Partiet jeg meldte meg inn i finnes ikke lenger (+)
Les også:Tror Norge kan vinne i handelskrig: – Bør true med å droppe F-35 (+)