Innenriks

Signalfeil i Oslo skaper problemer for togtrafikken

Togtrafikken er stengt mellom Bryn og Grorud stasjon i Oslo på grunn av en signalfeil. Det opplyser Bane Nor tidlig tirsdag morgen.

Det vil tirsdag morgen bli forsinkelser og innstillinger i togtrafikken i Oslo-området på grunn av signalfeil mellom Bryn og Grorud. Arkivfoto: Ørn E. Borgen / NTB

Bane Nor er i gang med å rette feilen. Første melding om signalfeil kom klokken 5 tirsdag morgen, forteller pressevakt Mari Rjaanes i Bane Nor.

Signalfeilen gjør at det har vært full stans på toglinjen L1, som kjører på Hovedbanen.

– Nå forholder vi oss til at neste oppdatering kommer klokken 12. Vi får virkelig håpe at strekningen åpner igjen til ettermiddagstrafikken, sier Rjaanes til NTB.

Trafikken mellom Spikkestad og Lillestrøm er berørt av signalfeilen. Vy har satt inn shuttlebusser på strekningen.

Årsaken til signalfeilen er ikke kjent.

Les også: – Dette er en ekstrem form for mobbing

Les også: Nav-forskere: Hovedgrunnen til uføreeksplosjonen blant unge (+)

Les også: Kalle Moene: – Venstresida bør forenkle velferdsstaten (+)

Mer fra Dagsavisen