Sport
B.B.S. Sugarlight inn i verdenseliten

Få nyhetsbrev fra Dagsavisen. Meld deg på her!
Bjerke Travbane søndag: - Hadde vi sluppet trykk på første langside ville B.B.S. Sugarlight vunnet Oslo Grand Prix.
Kusken Peter Untersteiner var skråsikker, men ikke skuffet over at det ble 4. premie i det første forsøket mot verdenseliten.
Vår lokale travkonge er ikke bare stjerne i Fredrikstad heretter. I Norge, i Sverige og i hele Europa har B.B.S. Sugarlight vist seg fram. Måten femåringen lekte seg til tet i søndagens Oslo Grand Prix var strålende. Kampen mot superstjernene tok han seg lett av – i starten.
- Var det angrepet fra Solvato på første langside som ødela?
- Helt rett, B.B.S. Sugarlight slappet fint av etter en hard åpning, men tente til da Solvato kom farende. Jeg greide ikke å dempe han etterpå, han ble for ivrig og brukte kreftene unødvendig. Midt på oppløpet gikk beina stive, men Sugarlight kjempet sterkt og ville ikke gi seg, kommenterte kusken Peter Untersteiner.
Nye oppgaver
Framtiden til traveren som Fredrikstadmannen Fredrik Solberg trener, er lys. Svært lys. Mange storløpsarrangører var på plass på Bjerke for å sikre seg de beste til sine pengestinne oppgjør. Navnet B.B.S. Sugarlight lyser opp der, og det kan være at vårt lokale ess kan få turer til hele Europa etter hvert.
- Halmstad Travbane var straks på pletten. De inviterte til et stort V75-stevne om tre uker. Dit reiser vi. Også Jarlsberg kom inn i stallen etter løpet og ba om å få se B.B.S. Sugarlight i aksjon på sin bane uken etter Halmstad. Det går ikke, B.B.S. Sugarlighti kan ikke starte uke etter uke.
- Var det flere dere ble lokket av?
- Nei, ikke så langt, innrømmet Solberg i samlet stil.
Hjem til Fredrikstad
I løpet ble det ropt og huiet fra over 10.000 publikummere. Ekstra stemning var å høre når B.B.S. Sugarlight tok seg til tet. Han har inntatt travfolkets hjerter den stolte hesten fra Fredrikstad.
- Jeg reiser hjem til byen med hevet hode nå. En fjerdeplass i Oslo Grand Prix henger høyt, dessuten ble vi slått på målstreken fra 3. premien, avsluttet en fornøyd Fredrik Solberg.
4. plassen i Oslo Grand Prix ga hele 130.000 kroner i premie. I år har Fredrikstads nye supertaver tjent drøye 770.000 kroner. Et fantastisk resultat. Og det ser ut som eventyret vil fortsette, noe B.B.S. Sugarlight beviste på Bjerke Travbane i Oslo søndag.