Det er oppfordringen til festivalsjef Espen Knoph foran musikkfestivalen Utopia som arrangeres i Bjergstedparken fredag og lørdag.
Fredag foregår konsertene mellom klokken 15 og 23, lørdag fra 14 til 23.
Disse artistene kommer:: Karpe, Anne-Marie, Ballinciaga, Morten Abel med Stavanger Symfoniorkester, Steve Angello, Emma Steinbakken, Undergrunn, Stavangerkameratene, Chris Holsten, Golfklubb.
Spilletider og kart finnes i appen til festivalen.
Aldersgrensen er 18 år.
Greit å vite:
- Arrangøren oppfordrer folk til å komme tidlig for å unngå kø.
- Armbånd kan hentes i billettbytte-vognen utenfor festivalområdet fra klokken 12:00 og utover. Det er ikke mulig å hente festivalarmbånd for andre. Alle bånd som er klippet er også ugyldige.
- Det vil være egen HC-rampe like nedenfor VIP-teltet. Der vil det også være tilgang til HC-toalett. Ledsagere kommer gratis med visning av gyldig ledsagerbevis.
- Det vil være rikelig med mat og drikke til salgs i området. Det vil også være egen vannvogn med gratis vann.
- Det vil være mange andre aktiviteter på området, deriblant festivalglitter, hår-styling, artistmerch, festivalmerch, gjenbruksklær, redesign av klær, mobillading og mye annet.
- Det er kun betaling via bankkort eller kontant.
- Du kan ikke ta med egne flasker, paraplyer, stoler eller annet av større betydning. Kle deg etter været.
- Det finnes én toalettsone på området. Denne vil også ha en service-sone som skal sørge for at toalettene alltid har det de trenger.
- Nytt av året er miljøavgift på alt av glass. Spar på glasset, spar miljøet. Kommer du med brukt glass tilbake slipper du miljøavgiften på 20 kroner, oppfordrer arrangøren.
[ Klar for utsolgt Utopia: – Det blir fantastiske dager ]
[ Regnbueflagget vaier: Slik blir Skeivå Rogaland Pride ]
- Ny scene
Festivalsjef Knoph gleder seg.
– I år har vi fått en ny scene, som kommer til å være oppe i skogen bak her. Der vil det være et litt annerledes område i år, hvor folk kan slappe litt mer av og ta det litt mer med ro. Man kan få litt mer avbalansert musikk enn det som er i «festgryten» her nede.
Videre peker festivalsjefen på at det ikke bare handler om musikk lenger, men også alt som er rundt det.
– Folk vil ha mer opplevelser, så det bygger vi mer på i år. Man kan forvente seg en festival hvor man kan være fra vi åpner dørene til vi stenger. Her skal folk få tak i alt de trenger og ønsker seg – og enda litt til. Så det blir to fantastiske dager.