Fotball

Pallesen Knudsen klar for Brann

Fredrik Pallesen Knudsen forlater Haugesund og vender hjem til Brann. 24-åringen har signert en avtale som strekker seg ut 2022-sesongen.

Fredrik Pallesen Knudsen skal forsøke å hjelpe Brann til fornyet eliteseriekontrakt. Foto: Fredrik Hagen / NTB
Fredrik Pallesen Knudsen skal forsøke å hjelpe Brann til fornyet eliteseriekontrakt
Publisert Sist oppdatert

Det bekrefter begge klubbene på sine nettsider torsdag.

– Det er fantastisk å være hjemme igjen. Alle bergensere har en drøm om å spille for Brann, og det er godt å være tilbake, sier forsvarsspilleren til Brann.

Pallesen Knudsen fikk 97 offisielle kamper på fire og et halvt år for Haugesund, før han nå vender tilbake til gamleklubben.

– Jeg reiste fra Brann for å få eliteserieerfaring og utvikle meg som spiller. Nå har jeg spilt 100 eliteseriekamper og tilegnet meg mye rutine, sier han om returen til gamleklubben.

– I Fredrik får vi en rutinert midtstopper i en god alder. Med han får vi tilført mer fysikk i laget, og får mer bredde i tropper, sier sportslig leder i Brann, Jimmi Nagel Jacobsen.

Powered by Labrador CMS