Stavanger
Så fikk Pihl sin Bue
Lørdag sa Eli Pihl og Vidar Bue ja til hverandre i Høylandskirken. Dermed er de blitt fru Pihl og herr Bue. Eller rett og slett Pihl og Bue.
Få nyhetsbrev fra Dagsavisen. Meld deg på her!
Maken til presseoppbud i forbindelse med et bryllup har det vel ikke vært i distriktet siden Mia Gundersen sa ja til sin Marcel Lelienhof i Domkirken.
- Det var godt å få det overstått, sier brudeparet til Rogalands Avis etter at vielseseremonien er overstått.
Både Pihl og Bue røper at de var ganske nervøse da det hele sto på.
Er blitt Pihl Bue
Eli Pihl røper også at hun nå er blitt Eli Pihl Bue.
- Det kan godt være at jeg også tar Eli sitt etternavn som mellomnavn, sier Vidar Bue.
Det er tre år siden Pihl traff Bue på en fest på Sandnes.
- Det var mye lått og løye med navnene våre - og det var det som førte oss sammen. Siden har det bare ballet på seg, sier brudeparet.
Faktisk så mye at de forrige nyttårsaften forlovet seg, og allerede har rukket å bo sammen i en bolig på Trones.
70 personer
Etter vielsen gikk turen til Ganddal grendahus for feiring sammen med 70 gjester.
- Både skalldyrsuppe, sursteik og is med varme bjørnebær står på menyen, sier Eli Pihl Bue.
- Blir det mye pi(h)l og bue- innslag i forbindelse med underholdningen?
- Jeg tror ikke det. Men vi kan vel ikke se bort fra at det både blir noen piler og noen buer på gavebordet, sier Bue.