Trikkeligaen

Vålerengas tomålsscorer bytter side: – Jeg får ut mitt beste der

(Vålerenga – Sarpsborg 08 4-1). VIF-trener Dag-Eilev Fagermo gjør grep for å få enda flere mål ut av Henrik Bjørdal. Fredag ga det dobbel gevinst.

Vålerengas Henrik Bjørdal har utgående kontrakt, men klubben ønsker å beholde ham. Her i Vallhall fredag.
Publisert Sist oppdatert

VALLHALL (Dagsavisen): Bjørdal kom inn fra benken og sørget for to nettkjenninger da Vålerenga slo Sarpsborg 08 komfortabelt i Vallhall. Seedy Jatta og debutant Mohamed Ofkir sto for de andre scoringene. Steffen Lie Skålevik scoret for Sarpsborg, som også bommet på straffe underveis.

– Vi får håpe det (to mål) blir normalen framover. Det var deilig å score et par ordentlige indreløper-mål. Det har jo blitt snakket en del om at det ikke har blitt nok scoringer, sier Henrik Bjørdal til Dagsavisen.

Den observante VIF-tilhenger har kanskje fått med seg at Bjørdal har byttet side i oppkjøringen, der han har operert som venstre indreløper. Tidligere har han holdt til på høyre.

Hei
Du må ha et aktivt abonnement for å lese videre

5 uker - 5 kroner

KJØP

Powered by Labrador CMS