Innenriks
Malene (19) flyttet fra Norge - fikk ikke timer hos DPS
Distriktspsykiatrisk senter i Follo ville ikke tilby videokonsultasjoner, og ba henne kontakte dem etter at hun har kommet hjem til Norge.
I nesten tre måneder fikk ikke Malene Gladhus Manger (19) hjelp fra DPS fordi hun ikke var hjemme i Norge, på tross av at de tilbyr videokonsultasjon.
Hien Phan
– Jeg føler at jeg ikke blir tatt seriøst. Hvis jeg ikke hadde klart å jobbe selv for å få hjelp, og gitt opp, hadde de heller ikke hjulpet meg.
I slutten av februar i år dro Malene Gladhus Manger (19) til fastlegen for å få henvisning til et distriktspsykiatrisk senter (DPS).
Noen uker etter henvisningen fikk hun en innkalling til en time i april fra DPS Follo. Under timen i april fortalte hun behandleren at hun studerte og bodde i England, og spurte om å få timer med psykolog over video. Behandleren sa at hun skulle prøve å ordne det, men sa at hun ikke kunne garantere det fordi slike beslutninger blir tatt høyere opp.