Innenriks

Til blomstertyvene på Sinsen

Vi er frustrerte og sinte her i vårt borettslag på Sinsen. Hvert år pynter vi opp fellesarealene med blomster osv. men det får ikke stå i fred.

Tidligere hadde vi blomsterurner av plast men hvert år forsvant enten hele urner eller bare blomster. Askebegre og kurver med plastblomster forsvant også.

Derfor besluttet styret i år å kjøpe urner av terrakotta som var tyngre og vi regnet med at de fikk stå i fred. Men tre urner forsvant pluss planter fra en annen.

Hva slags mennesker er det som kan glede seg over å pynte sine balkonger eller hjem med stjålne ting?

Sinsen-beboere kan se etter på naboens balkong om de har terrakottaurner med spanske margeritter eller to urner med hvite margeritter. Urnene som er stjålet tilhører Borettslaget Bjørn Stallares vei 21-29.

Styret i borettslaget har nå bestemt at i år var siste gang det ble satt ut urner med blomster. Vi som elsker å sitte ute og kose oss med blomster rundt oss synes dette er forferdelig synd. Aller mest synd er det at simple tyver skal ødelegge for oss.

For borettslaget

Grethe Hagen

Powered by Labrador CMS