Håndball-VM 2021 for menn: Her er fullt program

VM i håndball er i gang. Her får du full oversikt.

Se fullt program lenger ned i saken.

Norge skal spille kvartfinale mot Spania onsdag 20.30.

Håndball-VM vises på TV3 og Viaplay.

Les kommentar: Denne mannen er verdt 1,5 milliarder

Les også: Oslogutten Sæverås kan gå fra koronasmell til helterolle i håndball-VM (+)

Norges spilte kamper:

Torsdag 14. januar 20.30: Norge – Frankrike (24-28)

Lørdag 16. januar 20.30: Sveits – Norge (25-31)

Mandag 18. januar 20.30: Norge – Østerrike (38-29)

Onsdag 20. januar 20.30: Portugal – Norge (28-29)

Fredag 22. januar 20.30: Norge – Algerie (36-23)

Søndag 24. januar 18.00: Island – Norge (35-33)

Mellomrunden gruppe III

Frankrike    5    +19     10
Norge           5    +18      8
Portugal      5    +3        6
Sveits           5     - 6       4
Island           5    + 7       2
Algerie         5    - 41       0

De to beste fra gruppen får plass i kvartfinale.

Følg Dagsavisen på Facebook og Twitter!

Les også: – Tror vi kan reise normalt internasjonalt først fra våren 2022 (+)

Program gruppespill:

Onsdag 13. januar

18.00: Egypt – Chile (35-29)
 

Torsdag 14. januar

15.30: Hviterussland – Russland (32-32)

18.00: Slovenia – Sør-Korea (51-29)

18.00: Algerie – Marokko (24-23)

18.00: Østerrike – Sveits (25-28)

20.30: Norge – Frankrike (24-28)

20.30: Sverige – Nord-Makedonia (32-20)

20.30: Portugal – Island (25-23)

 

Fredag 15. januar

15.30: Qatar – Angola (30-25)

18.00: Tyskland – Uruguay (43-14)

18.00: Spania – Brasil (29-29)

18.00: Kroatia – Japan (29-29)

18.00: Argentina – Kongo (28-22)

20.30: Ungarn – Kapp Verde (34-27)

20.30: Tunisia – Polen (28-30)

20.30: Danmark – Bahrain (34-20)

 

Lørdag 16. januar

15.30: Hviterussland – Sør-Korea (32-24)

18.00: Russland – Slovenia  (31-35)

18.00: Egypt – Nord-Makedonia (39-19)

18.00: Marokko – Portugal (20-33)

18.00: Østerrike – Frankrike (28-35)

20.30: Sveits – Norge (25-31)

20.30: Chile – Sverige (26-41)

20.30: Algerie – Island (24-39)

 

Søndag 17. januar

15.30: Qatar – Japan (31-29)

18.00: Kapp Verde – Tyskland (0-10) (Tyskland want på walkover)

18.00: Tunisia – Brasil (32-32)

18.00: Angola – Kroatia (20-28)

18.00: Argentina – Bahrain (24-21)

20.30: Ungarn – Uruguay (44-18)

20.30: Polen – Spania (26-27)

20.30: Kongo – Danmark (19-39)

 

Mandag 18. januar

15.30: Sør-Korea – Russland (26-30)

15.30: Nord-Makedonia – Chile (32-29)

18.00: Slovenia – Hviterussland (29-25)

18.00: Sverige – Egypt (24-23)

18.00: Portugal – Algerie (26-19)

18.00: Frankrike – Sveits (25-24)

20.30: Norge – Østerrike (38-29)

20.30: Island – Marokko (31-23)

 

Tirsdag 19. januar

15.30: Japan – Angola (30-29)

18.00: Uruguay – Kapp Verde (10-0) (Uruguay vant på walkover)

18.00: Spania – Tunisia (36-30)

18.00: Kroatia – Qatar (26-24)

18.00: Bahrain – Kongo (34-27)

20.30: Tyskland – Ungarn (28-29)

20.30: Brasil – Polen (23-33)

20.30: Danmark – Argentina (31-20)

 

Hovedrunden

Onsdag 20. januar

15.30: Sveits – Island (20-18)

15.30: Nord-Makedonia – Slovenia (21-31)

18.00: Frankrike – Algerie (29-26)

18.00: Russland – Egypt (23-28)

20.30: Portugal – Norge (28-29)

20.30: Sverige – Hviterussland (26-26)

 

Torsdag 21. januar

15.30: Japan – Argentina (24-28)

15.30. Uruguay – Polen (16-30)

18.00: Ungarn – Brasil (29-23)

18.00: Kroatia – Bahrain (28-18)

20.30: Danmark – Qatar (32-23)

20.30: Spania – Tyskland (32-28)

 

Fredag 22. januar

15.30: Sveits – Portugal (29-33)

15.30: Nord-Makedonia – Russland (20-32)

18.00: Egypt – Hviterussland (35-26)

18.00: Island – Frankrike (26-28)

20.30: Slovenia – Sverige (28-28)

20.30: Norge – Algerie (36-23)

 

Lørdag 23. januar

15.30: Qatar – Bahrain (28-23)

15.30: Uruguay – Spania (23-38)

18.00: Argentina – Kroatia (23-19)

18.00: Polen – Ungarn (26-30)

20.30: Japan – Danmark (27-34)

20.30: Tyskland – Brasil (31-24)

 

Søndag 24. januar

15.30: Hviterussland – Nord-Makedonia (30-26)

15.30: Algerie – Sveits (24-27)

18.00: Island – Norge (33-35)

18.00: Slovenia Egypt (25-25)

20.30: Portugal – Frankrike (23-32)

20.30: Russland – Sverige (30-24)

 

Mandag 25. januar

15.30: Bahrain – Japan (25-29)

15.30: Brasil – Uruguay (37-17)

18.00: Spania – Ungarn (36-28)

18.00: Argentina – Qatar (25-26)

20.30: Polen – Tyskland (23-23)

20.30: Danmark – Kroatia (38-26)

 

Onsdag 27. januar

Plasseringskamper

17.30: Kvartfinale: Egypt – Danmark

20.30: Kvartfinale: Norge – Spania

20.30: Kvartfinale: Sverige – Qatar

20.30: Kvartfinale: Frankrike – Ungarn

 

Fredag 29. januar

18.30: Semifinale

20.30: Semifinale

 

Søndag 31. januar

14.30: Bronsefinale

18.30: Finale

PS! Du leser nå en åpen artikkel. For å få tilgang til alt innhold fra Dagsavisen, se våre abonnementstilbud her.