Sport

Glimt-leder trakk seg

Bodø/Glimts styreleder trekker seg på grunn av uenighet med generalsponsoren i klubben.

BODØ: Benn Eidissen har trukket seg som styreleder i økonomisk vanskeligstilte Bodø/Glimt. Samtidig kommer han med knallhard kritikk mot klubbens generalsponsor.

Tidligere nestleder Frode Thomassen skal være styreleder i Glimt fram til årsmøtet i mars. Før jul ga Ernst Pedersen seg som direktør i Bodø/Glimt. Tor-Ove Falch er konstituert som direktør i klubben. Eidissen hevder at hans avgang ikke har sammenheng med Pedersens avgang.

Gultrøyene imponerte sportslig i 2008-sesongen, men sliter voldsomt økonomisk. Klubben er avhengig av spillersalg og ekstra bistand fra sine sponsorer for å unngå konkurs. Generalsponsor Nordlandsbanken og velvillige kreditorer har gitt Glimt et kortsiktig økonomisk pusterom.

Eidissen forklarte torsdag sin plutselige avgang med at han ikke lenger kunne samarbeide med generalsponsoren.

Da banken holdt tilbake lønnsutbetalingen til alle ansatte i klubben, også spillerne, bestemte Eidissen seg for å forlate styret med umiddelbar virkning.

Ifølge Avisa Nordland har Glimt-spillerne fått lønn på konto torsdag, to-tre dager senere enn normalt.

– Jeg er veldig skuffet over Nordlandsbanken, men håper likevel at Bodø/Glimt og Nordlandsbanken kan ha et fortsatt godt samarbeid, sier Eidissen til an.no.

Nordlandsbanken avviser kritikken.

– Vi konstaterer at Benn Eidissen går av som styreleder og at han sier det han sier om banken, men vi klarer ikke å forstå hva som rasjonelt ligger bak kritikken av oss. Nordlandsbanken har over lang tid bistått klubben på en positiv måte og vi har strukket oss langt som hovedbankforbindelse og generalsponsor i mange år, sier informasjonssjef Bjørn Sture Trymbo til an.no.

Powered by Labrador CMS