Stavanger

Viking - Strømsgodset 0-0:Fikk bare uavgjort

Selv om Viking var det førende laget i store deler av kampen, måtte hjemmelaget ta til takke med uavgjort i årets første seriekamp på Viking stadion mot Strømsgodset fredag.

Jon Dadi Bödvarsson (t.h.) i aksjon mot Strømsgodset i dag.
Jon Dadi Bödvarsson (t.h.) i aksjon mot Strømsgodset i dag.
Publisert Sist oppdatert

RAs journalist Arne Birkemo fulgte matchen live her.

Det endte med 0-0 og poengdeling i toppoppgjøret mellom Viking og Strømsgodset fredag kveld. Viking hadde flere store sjanser til å avgjøre kampen i den andre omgangen, men ballen ville ikke inn og dermed måtte hjemmelaget nøye seg med ett poeng.

– Det jeg er best fornøyd med etter denne kampen er det at vi graver opp matten etter kampen. Men vi kom oss etterhvert, selv om det tok lang tid før vi kom inn i kampen. I andre omgang ble det mer bære eller briste, og da blir det bedre. Vi hadde en ganske bra periode i midten av andre omgang og var nærmest seieren. Vi skaper nok sjanser og med litt hell hadde vi vunnet denne kampen, men jeg kommer ikke til å ligge gråtende oppe etter denne kampen, sier Viking-trener Kjell Jonevret til TV2 etter kampslutt.

– Skulle ikke hatt straffe

På slutten av den andre omgangen ropte hele Viking stadion på straffe etter at tomålsscorer fra Lerkendal, Jon Dadi Bödvarsson gikk i bakken etter en duell med Jarl André Storbæk. Men hovedpersonen selv synes avgjørelsen var helt grei.

– Nei, jeg skulle ikke hatt straffe. Jeg får en liten touch som setter meg i ubalanse, men det er nok ikke straffe.

Om sin egen innsats sa Bödvarsson følgende:

– Det er alltid kjekt å spille, men jeg er aldri fornøyd med å sitte på benken. Når det er sagt synes jeg vi gjorde en god innsats i dag, men jeg vil selvsagt spille fra start, forteller Bödvarsson til TV2 etter kampslutt.

Første omgang:
Viking var det førende laget på eget gress i sesongens første hjemmekamp. Veton Berisha hadde den største sjansen da han skjøt like utenfor etter et flott oppspill av Viking.

Godset har også hatt sjanser. Gjestene satser på lange baller. Største sjansen var da Flamur Kastrati skjøt et skruskudd like innenfor feltet. Sørum hadde også en god mulighet da han ble slått igjennom av Mohammed Abu etter en kontring.

Før kampstart:
I denne ukens «Fotballsnakkis», spådde både Espen Iversen og Frode Olsen seier til Viking, men klarer hjemmelaget å følge opp?

Viking serieåpnet med 2-2 på Lerkendal, og gjør ingen forandringer på laget. Det betyr at tomålsscorer Jon Dadi Bödvarsson er henvist til benken, mens Steinthor Thorsteinsson har blitt klar igjen etter skade. Akkurat det var det litt tvil om da RA snakket med Viking-trener Kjell Jonevret torsdag.

Dette er lagene:
Strømsgodset serieåpnet hjemme mot Start, og styrte tilslutt inn til en sikker 4-2 seier etter å ha havnet under med 0-1. I fjor endte det med hjemmeseier til Viking i dette oppgjøret, da King Osey Gyan avgjorde kampen til Vikings fordel med en klassescoring fra distanse.

Viking stilte med følgende lag (4-2-3-1):

1.Arild Østbø


14. André Danielsen, 5.Sverrir Ingason, 20. Indridi Sigurdsson, 2.Trond Erik Bertelsen


7. Björn Daniel Sverrisson, 4. Joackim Jørgensen


16.Yann-Erik de Lanlay, 8.Vidar Nisja, 23.Steinthor Thorsteinsson,

10. Veton Berisha



De regjerende mesterne fra Strømsgodset startet med disse elleve utvalgte (4-3-3):


12. Adam Larsen Kwarasey


26. Lars Christopher Vilsvik, 27.Jarl André Storbæk, 3. Lars Sætra, 28. Marius Høibråten,


9. Øyvind Storflor, 20. Mohammed Abu, 11.Martin Rønning Ovenstad


15. Flamur Kastrati, 19. Gustav Medonca Wikheim, 23.Thomas Sørum.

Powered by Labrador CMS