Innenriks

Leteaksjon i Oslofjorden – brennende båt funnet drivende

Politiet har kommet i kontakt med to personer etter at det i natt ble satt i gang søk da en seilbåt i brann kom drivende ved Rauer i Oslofjorden.

En båt i brann ble funnet drivende ved Rauer i Oslofjorden natt til torsdag. Politiet frykter noen kan ha falt ut av båten og har satt i gang søk. Foto: Politiet / NTB
En båt i brann ble funnet drivende ved Rauer i Oslofjorden natt til torsdag. Politiet frykter noen kan ha falt ut av båten og har satt i gang søk.
Publisert Sist oppdatert

Politiet i Øst meldte ved 3-tiden natt til torsdag om at båten sto i brann ved Storesand i Råde. En halv time senere lå båten på grunn ved stranda.

Nødetatene fryktet at noen kunne ha vært om bord i båten da den begynte å brenne og satte i gang søk med flere ressurser.

Først ved 11-tiden opplyser Øst politidistrikt at søket var avsluttet, og at de hadde kommet i kontakt med to personer som har vært i befatning med båten.

– Begge er i god behold, skriver politiet på Twitter.

– De to mennene skal ha tatt seg til land ved hjelp av en jolle, opplyser operasjonsleder Jan Andre Delbekk til TV 2.

Hold deg oppdatert. Få daglig nyhetsbrev fra Dagsavisen


Powered by Labrador CMS