Kultur

Dagsavisen, kulere enn Aftenposten.

Å ta underdog-posisjonen etter å ha styrt i åtte år er kinkig". sier Stanghelle. Å så sensurerer du meg for å bruke ordet "BITCH" ? You cheeky bastard Harold. :)

Publisert Sist oppdatert
Dette er et debattinnlegg som gir uttrykk for skribentens holdninger og meninger. Du kan sende inn debattinnlegg til debatt@dagsavisen.no.

Nettavisen har føyd seg inn i rekkene av Crazy Horse Herald & Times, ytringfrihetsvennlige aviser.

Eskil Pedersen fikk noen kommentarer i går, som antagelig har ført til at han har begynt å røyke.

Ikke på grunn av nervøsitet, men antagelig pga av at han skal bruke gloen til å brenne hull i de bildene han sikert har printet ut av meg til dette formål.

VG har vist vei og har gitt meg dobbel hard core comentator field action siste ukene. You know? Im a commentator working in the commentator fields. Field operator. Når skal jeg få være med i gjengen da? Please? Bare litt? Jeg vil jeg vil men jeg får det ikke til. Vi kan gjøre en deal siden vi tross alt bare er mennesker og dermed automatisk korrupte, fordi alle andre er det også. Hvis jeg får en eneste side med redaktørens ord for dagen, eller Sjefredaktørens daglige ord, i Bergens Tidende, Aftenposten, VG, Dagbladet, Dagen, Nettavisen og Dagsavisen.

Ja så skal jeg låve å ikke skrive så mye som et innlegg noen sted i ett år. Sverger. Skal være snill gutt. Det er tross alt bare en uke tilsammen vi snakker om. Siste uken før valgdagen.

Hva som skal til for å være med i gjengen ? Ikke bare partiboka vel? Kan jo lage litt show med for eks. Høyre bølgen slår innover land selv i vindstille farvann. Surfer dudes does it in the blue, not in a bloody mess.

Den skal jeg ha Arne, du kan ivertfall ikke surmule når det gjelder innsatsviljen min.

Lurer på hvor mange av dere som bare sitter å venter på at NSA kommer å tar meg?

Jeg får håpe at vist de finner meg med et avskjedsbrev å to hagle skudd i brystet, at det ikke blir vinklet dit hen. Jo så seig å sta var faenskapet. Tror faen ikke han hadde klart det med bare ett skudd engang.

Kanskje jeg burde ansette en sjefredaktør fra Arbeiderpartiet? Hvordan fungerer egentlig seleksjonen av: skal vi se hva som er viktig for befolkningen å ta del i forhold til at himmelen holder på å dette i hodet på oss, eller Alenepappaapper på telefonen?

Bare vær sånn dere, klarer meg fint som field operator jeg, you know? trained to perform behind enemy lines.

Gleder meg til å leke mere, "Gjett hva som er TABU i det Norsk presse leken ?

Har tenkt å kalle det "blålys babu å tabu i kjelleren på Grand.

(hvis jeg bommet på lokalet her så mener jeg den brune kneipen i et eller annet kjeller lokale dere satt å bruna dere i før i tiden på karl johan siden av stortinget)

Til dere journalister som i øyblikket stormer mot doskålen for å rekke innkommende breknings bevegelser grunnet: Veit n ikke det engang? fucking wannabee ass. Selv om jeg bærer preg av ferske fakter på endel områder så går det jo ann å være litt gentle selv om jeg ikke vet hvor vannhullet deres er lokalisert. Til mitt forsvar, for det første er jeg Bergenser og har vanskelig med å finne fram i storbyer.

For det andre besøker jeg ikke brune kneiper. Der er det bare faens fyllekrapyler å ubrukbare narkisser som går. For det første for å leske tørsten, mens de samtidig kan sitte å skjende favoritt servitøren, for å prøve å lokke hun med seg hjem etter stengetid. om ti timer

Dagbladet tok ombord "Justisdepartementet og mini me diktaturet KRIPOS" i en artikkel om Høysterett som skal behandle saken om kildebeskyttelse i saker ang politikorrupsjon. Tøft. Er dere egenlig klar over hvor langt det er kommet når de prøver å frata mennesker beskyttelsen deres, som vil prøve å påstå at det finnes urettmessigheter i politiet.

Hvis evt noen skulle komme til å se noe så sjeldent som at det nesten må stemples med "Mirakel" i rødt, om det skulle være noe muffins mener jeg ?

Alle i Norge vet jo at politiet er perfekt sånn det er i dag, men en vet aldri hva morgendagen bringer. Så vi bør ikke være helt overbevist om at stabiliten i etaten vil holde dagens kvalitetspreg innover i overskuelig fremtid også.

Arne Strand har kanskje studert innleggene mine med lupe, ved det formål å finne ut av, WHY ME? for the love of God, WHY ME ?

WHAT HAVE I DONE TO DESERVE THIS ?

Alt er bare tilfeldigheter Arne. I min redaksjon er luksusen av å velge sine ytringsdistrubitører fraværende.

Have to run with what i can get you know ?

Dagsavisen var den som gikk først med Hvem eller Hva er farligst. Er du klar over hvor glad jeg ble da Arne??

Kan ivertfall si det sånn at det betydde mye for meg, og at Dagsavisen ikke er på langt nær så Nasi som Shibsted konsernet har av ymse triks, i Partibok tillegget som jeg tror er hemmelig å oppbevares under beltestedet.

Ikke værst å få godkjent innlegget "Arbeiderpartiet USAs BITCH" i selveste Arne Strand avisen.

Du har enten mer baller, eller færre sensuratører enn Harald har Arne? Lurer på hvem av dere som er enig om min samfunnsposisjon som et onde, av nødvendighet. Faen ikke mange som liker det jeg skriver for tiden heller. Var mye bedre for noen måneder siden, da haglet det med rødt haggel i ene delen av skjermen jamt å trudt. No til dags er jeg heldig hvis jeg får en eller to likes om dagen. Men men, er ikke så forfengelig i det departementet. Er jo tross alt bare et nødvendig onde som vandrer med freidig mot hvor karrierekurven fortsatt har til gode å komme meg ovenfor streken til kommentar feltet.

Hvor mange som leser kommentarfeltene da? Og de som gjør det gjør det for å lodde sitt eget intrykk i forhold til en en eller to linjers kjappis. Faen ikke lese en kronikk som er fire ganger lenger enn det de har brukt hele lunchen på å lese. Faen altså. Jeg vet dere sitter å ler av min håpløse situasjon. Men ikke undervurder field operatatørers erfaring i fiendlige farvann. Vet dere hva noe av det viktigste minedykkere og marinejeger må kunne for å spesialiseres til å jobbe i ugjestmilde arbeidsforhold preget av mangel på gjennomsnittet kvinneandelen i arbeidslivet. Improvisere med åpent sinn. Kreativitet som om det skulle vært det eneste en vet.

Hvis Øystein Stray Spetalen blir den ansvarlige for å se til at pressestøtten får en stillferdig seilas over i en renvasket, renraset kapitalistisk profil, i fred og fordragelighet, så vil han ha to fordeler. 1 ved å være kulturminister så mister dere all tonnasjen dere evt ville hatt av smartbomber om han skulle hatt en dårlig dag på børsen som finansminister. 2 han er også hovedfyrsten i den okkulte og rituelle organisasjonen "DØD OVER PRESSESTØTTEN". Der undertegnede også er innvolvert i en noe underforstått rolle.

But I am connected, do not worry. Jeg har besluttet å fortelle Øystein Spetalen en ting hvis han får tid til å prate med meg, å ikke står med et knipetak av Ernas fingre i øreflippen. Der den Bergenske kvinnelige aksenten ikke bare er merkbar, men tunghørtbar i forhold til at sjefen selv mener hun burde blitt briefet før hun så på kveldsnytt at operaen i Bjørvika var børsnotert. Ikke i Oslo men i New York.

Go gentle on Arne, he has only deleted two of my articles, and I dont blame him for those ones, skal jeg si til Øystein.

Avisen som følger Dagsavisen utover når dagen blir til Aften, in the institution itself, the Evening Mail, I was denied, shut out, clubbed down and deleted, with the same stuff Arne said shure, why not, and completed.

Vet dere hva som henger på vær varsom plakaten min?

Ikke kondomer og røde roser ivertfall. On my Caution placard it says: "Protect your sources and serve it like nothing they could prepare for coming"

Noen som har hørt BI professoren sin varme behagelige røst kvitre som en svale i denne sommertid? så han tok et stup sier du? som et to bein rett ved siden av en hale stup.

Kommer Eskil til å gå tom for først: A. sigaretter. B blekk i printeren. C. Ikke klarer å operere lighteren på egen hånd, etter resten av lederteamet har lagt seg sammen for å håve, inn nye ideer til neste års topp femti liste. ?.

Tror jeg skal tvitre til både Jens å Eskil etterpå å høre hva de har tenkt å fremføre i sine 22.07.11 taler?

Sånn at vi har en utfyllende dialog til befolkningen. Alltid lett å være etterpå klok med den vanlige. I was told to get in the boat. They told me to get in the boat. I cant remember if i told the captain to not turn around and help.

Selv i etterpåklokskapens navn kan en jo undres innimellom. Selective memory stick, a wannabe leader of a click, the way he operate makes me sick.

Arne? Tror du det lar set gjøre at jet får et intervju med Martin Kollberg? Please? Jeg vil bli som deg og Kristiansen.

Det fem minutters klippet som ligger på TV2 sine sider, hvor du og din kollega gjør den sjokkartede prestasjonspregete fabelaktigitetsmessige innsatsen, ved å begge tydelig bære preg av: Stålsetting i grenseland titanium, i den ene å alene hensikt, å ikke miste totalt kontroll i det mest hysterisk krampelatteranfallet i TV historien som hadde fått Siv sin deltagelse i nytt på nytt, til å se like rusa ut på livet som Gro gjorde, når Kåre rykket å la seg i tet for så å aldri se seg tilbake. Utført under pinlige omgivelser, mitt i et Martin Kollberg intervju i og med at han ikke ville skjønt hva grunnen var. Her snakker jeg faktisk om historien, på et globalt vis som er utenfor leikestova, og NRK glorien.

Har sett det klippet ca 20 ganger å ler så sinnsykt bra at jeg har faktisk begynt å like deg godt Arne. Det jeg ler av er masken du på et mirakuløst vis sitter der å kjemper tappert for å ikke miste kontrollen over, mens en hører på kværnen til sækretæren som høres ut som den er matet med en cd fra valgkampen for åtte år siden. Kristiansen har en litt mindre engasjert men tydelig alvortynget. Tror han tenker, hmm søker meg heller over i sporten, der er det lov å le litt, samtidig som en kan le av inteligent humor, og ikke tragikomisk adferd.

Powered by Labrador CMS