Kultur

Fire om Jaga

Fire om Jaga

Jon Balke musiker

– Jeg kan jo bare si gratulerer med dagen. Det er moro å ha kunnet inspirere så flinke folk som dem. Det har vært veldig sjov å følge dem og det blir spennende å se hva neste trekk blir.

Jan Granlie redaktør Jazznytt

– Jaga Jazzist har åpnet/åpnede opp masse dører internasjonalt for yngre norske jazzmusikere. Og ved siden av Sidsel Endresen Bugge Wesseltoft og Nils Petter Molvær er de de beste ambassadørene for norsk jazz internasjonalt.

Knut Borge NRK

– Det er bare pent å si om Jaga Jazzist. De holder et kvalitetsnivå som er fabelaktig. Skal man vurdere ut ifra den oppmerksomheten bandet har fått generelt og i utenlandske medier har Jaga Jazzist antakelig betydd mye for norsk jazz.

Kari Grete Jacobsen leder Østnorsk Jazzsenter

– Jaga Jazzist har betydd veldig mye. De har åpnet døra inn til et nytt og yngre publikum. Og de har vært med på å sette Norge som musikknasjon på kartet i Europa.

Powered by Labrador CMS