Sport

Lyspunktet Ludvig

Over to år med skadeproblemer og benkesliting er forhåpentligvis et tilbakelagt kapittel for den populære backen. Mandag leverte Ludvig Begby (25) varene på en ellers litt grå FFK-dag.

Ludvig Begby (t.v.) og Stian Stray Molde feirer førstnevntes scoring mot Kråkerøy i cupens første runde i 2021.
Ludvig Begby (t.v.) og Stian Stray Molde konkurrerer om plassen i FFKs førsteellever, men er også gode venner utenfor banen. Her feirer de Begbys scoring mot Kråkerøy i cupens første runde i 2021.
Publisert Sist oppdatert

– Det var deilig! Før kampen var det mye spenning i kroppen, man blir jo litt ekstra nervøs når det er serieåpning. Jeg måtte bare roe det ned litt, tenke på at jeg de to siste årene omtrent ikke har fått vært med på noe og gripe sjansen. Veldig gøy å føle at man kan levere igjen, fastslår Begby overfor Dagsavisen Demokraten.

På det som ble en seriepremiere under pari for FFKs del, med 2–2 hjemme mot dumpekandidat Stjørdals-Blink, var det publikumsfavoritten på venstreback som ble den store beholdningen. Ikke bare løp han utrettelig opp og ned langs linja, prestasjonen ble også kronet med et svært sjeldent mål med den svakere høyrefoten.

– Jeg scorer jo ikke så mye til vanlig, men jeg ser at ballen er fri og tenker at jeg må gå for det. Så får jeg satt opp en fin vegg med Henrik og kommer alene med keeper, da kan man ikke gjøre så mye feil. Jeg føler ting gikk så fort at jeg ikke rakk å tenke, og hadde jeg fått for god tid kunne det fort krølla seg, beskriver «Ludde» selv kledelig ydmykt.

Hei
Du må ha et aktivt abonnement for å lese videre

5 uker - 5 kroner

KJØP

Powered by Labrador CMS