Sarpsborg

Landslagsledelsen sjekker ut Sarpsborg-spillere

Tre unggutter fra Sarpsborg-klubber er tatt ut landsdelssamling i Sarpsborg.

Publisert Sist oppdatert

Landsdelssamling for gutter 14 og 15 år arrangeres i Sarpsborg 30. mars- 02. april og Norges Fotballforbund plukker ut landets mest lovende unggutter til samlingen.

Landslagstrenerne Erland Johnsen og Gunnar Halle skal være tilstede og observere ungguttene. Erland Johnsen er landslagstrener for U17, mens Gunnar Halle trener U15.

Dette er de lokale guttene som er tatt ut:

G14

Ole Langbråten (Råde IL)
Emir Comor (Sparta Sarpsborg IL)
Uranik Seferi (Kvik Halden FK)
Endre Handegard Bergsaker (Sarpsborg FK)

G15

Mikael Engsmyhr (Fredrikstad FK)
Noah Bech Hermansen (Fredrikstad FK)
Adrian Hansen (Sarpsborg 08)
David Buhinja (Fredrikstad FK)

Grøttland beskriver samlingen som en klapp på skulderen og til insirasjon.

- En inspirasjon og klapp på skuldra som forhåpentligvis medfører at våre største talenter trener enda litt hardere og bedre i ukene og månedene som kommer. Spillerne skal få referanser og læring på fotbalfaglige ting som er helt avgjørende for de som har ambisjoner om å bli toppspiller og spille med flagget på brystet. Landsdelssamlingen, samt andre inntrykk man har lagt igjen i landslagsskolesystemet danner basisen for videre uttak til G15 Landslagets dobbeltkamp mot Tsjekkia i april + nasjonale tiltak i Porsgrunn for både 14 og 15 åringene i juni.

Powered by Labrador CMS