Ishockey

Får ikke tilbud om ny kontrakt – nå er Søberg ferdig i VIF

Vålerenga Hockey bekrefter at burvokteren har spilt sin siste kamp i kongeblått.

Steffen Søberg og Vålerenga kan ryke ut av NM-sluttspillet i ishockey onsdag.

«Etter 412 seriekamper og 82 sluttspillkamper er Vålerenga-karrieren over, da klubben nå velger å ikke tilby Søberg ny kontrakt», heter det i en melding på klubbens eget nettsted.

– Det er selvfølgelig trist å ikke være en del av klubbens planer videre. Jeg har fått være med på ti utrolige sesonger i Vålerenga, og det har vært noen spennende og givende år. Jeg ønsker å takke alle som har gitt meg muligheten disse årene, alle lagkamerater, ledere og de i støtteapparatet rundt laget. Til sist ønsker jeg å takke supporterne våre og Klanen, sier Steffen Søberg (28), som legger til at han nå ser fram til nye utfordringer.