Tittelforsvarer Molde åpner Eliteserien i fotball borte mot Vålerenga 5. april. Rosenborg tar imot Brann dagen etter.
Oppsettet for sesongen ble offentliggjort torsdag. Det skal ikke spilles mandagskamper i den øverste divisjonen i 2020.
Les også kommentar: 29 spillere i A-stallen til VIF.
1. runde, lørdag 4. april:
Strømsgodset – Viking 16.00
Vålerenga – Molde 18.00
Søndag 5. april (18.00):
Bodø/Glimt – Mjøndalen
Kristiansund – Start
Stabæk – Odd
Sandefjord – Sarpsborg 08
Aalesund – Haugesund
Rosenborg – Brann 20.00
2. runde, mandag 13. april (18.00):
Brann – Stabæk
Haugesund – Rosenborg
Mjøndalen – Sandefjord
Molde – Kristiansund
Odd – Strømsgodset
Sarpsborg 08 – Bodø/Glimt
Start – Aalesund
Viking – Vålerenga 20.00
3. runde, lørdag 18. april:
Vålerenga – Odd 16.00
Rosenborg – Molde 18.00
Søndag 19. april (18.00):
Bodø/Glimt – Haugesund
Kristiansund – Viking
Stabæk – Mjøndalen
Strømsgodset – Start
Aalesund – Sarpsborg 08
Sandefjord – Brann 20.00
4. runde, lørdag 25. april:
Viking – Aalesund 16.00
Brann – Bodø/Glimt 18.00
Søndag 26. april (18.00):
Haugesund – Kristiansund
Mjøndalen – Sarpsborg 08
Molde – Sandefjord
Start – Stabæk
Vålerenga – Strømsgodset
Odd – Rosenborg 20.00
5. runde, onsdag 29. april (18.30):
Bodø/Glimt – Start
Rosenborg – Vålerenga
Kristiansund – Strømsgodset
Stabæk – Molde
Mjøndalen – Viking
Sarpsborg 08 – Brann
Aalesund – Odd
Sandefjord – Haugesund
6. runde, lørdag 2. mai:
Vålerenga – Aalesund 18.00
Strømsgodset – Rosenborg 20.00
Søndag 3. mai (18.00):
Haugesund – Mjøndalen
Molde – Sarpsborg 08
Odd – Bodø/Glimt
Start – Sandefjord
Viking – Stabæk
Brann – Kristiansund 20.00
7. runde, lørdag 9. mai:
Stabæk – Vålerenga 18.00
Aalesund – Rosenborg 20.00
Søndag 10. mai (18.00):
Bodø/Glimt – Molde
Haugesund – Start
Kristiansund – Odd
Sandefjord – Viking
Sarpsborg 08 – Strømsgodset
Mjøndalen – Brann 20.00
8. runde, lørdag 16. mai (18.00):
Brann – Haugesund
Molde – Aalesund
Odd – Sandefjord
Rosenborg – Kristiansund
Start – Mjøndalen
Strømsgodset – Stabæk
Vålerenga – Sarpsborg 08
Viking – Bodø/Glimt 20.00
9. runde, lørdag 23. mai:
Brann – Viking 18.00
Bodø/Glimt – Rosenborg 20.00
Søndag 24. mai (18.00):
Haugesund – Odd
Mjøndalen – Molde
Sandefjord – Strømsgodset
Sarpsborg 08 – Start
Aalesund – Stabæk
Kristiansund – Vålerenga 20.00
10. runde, torsdag 28. mai (19.00):
Molde – Haugesund
Odd – Mjøndalen
Rosenborg – Sandefjord
Stabæk – Kristiansund
Strømsgodset – Aalesund
Viking – Sarpsborg 08
Vålerenga – Bodø/Glimt
Start – Brann 21.00
11. runde, lørdag 6. juni:
Viking – Start 18.00
Brann – Molde 20.00
Søndag 7. juni (18.00):
Bodø/Glimt – Strømsgodset
Kristiansund – Aalesund
Mjøndalen – Rosenborg
Sandefjord – Stabæk
Sarpsborg 08 – Odd
Haugesund – Vålerenga 20.00
12. runde, torsdag, 26. juni (19.00):
Odd – Brann
Fredag, 27. juni (19.00):
Kristiansund – Bodø/Glimt
Molde – Start
Stabæk – Sarpsborg 08
Strømsgodset – Haugesund
Vålerenga – Mjøndalen
Aalesund – Sandefjord
Rosenborg – Viking 21.00
13. runde, onsdag 1. juli (19.00):
Bodø/Glimt – Aalesund
Brann – Strømsgodset
Mjøndalen – Kristiansund
Sandefjord – Vålerenga
Sarpsborg 08 – Haugesund
Start – Odd
Viking – Molde
Stabæk – Rosenborg 21.00
14. runde, lørdag 4. juli (16.00):
Odd – Molde
Strømsgodset – Mjøndalen
Søndag 5. juli (18.00):
Bodø/Glimt – Stabæk
Kristiansund – Sandefjord
Rosenborg – Sarpsborg 08
Vålerenga – Start
Aalesund – Brann
Haugesund – Viking 20.00
15. runde, lørdag 11. juli (18.00):
Mjøndalen – Aalesund
Molde – Strømsgodset
Sarpsborg 08 – Kristiansund
Stabæk – Haugesund
Viking – Odd
Brann – Vålerenga 20.00
Søndag 12. juli (18.00):
Start – Rosenborg
Sandefjord – Bodø/Glimt
16. runde, 18.-19. juli:
Bodø/Glimt – Brann
Haugesund – Molde
Kristiansund – Stabæk
Odd – Sarpsborg 08
Rosenborg – Mjøndalen
Strømsgodset – Sandefjord
Vålerenga – Viking
Aalesund – Start
17. runde, 25.-26. juli:
Brann – Odd
Mjøndalen – Haugesund
Molde – Vålerenga
Sandefjord – Rosenborg
Sarpsborg 08 – Aalesund
Stabæk – Strømsgodset
Start – Bodø/Glimt
Viking – Kristiansund
18. runde, 1.-2. august:
Bodø/Glimt – Sarpsborg 08
Haugesund – Brann
Molde – Mjøndalen
Odd – Start
Rosenborg – Stabæk
Strømsgodset – Kristiansund
Vålerenga – Sandefjord
Aalesund – Viking
19. runde, 8.-9. august:
Brann – Mjøndalen
Kristiansund – Rosenborg
Sandefjord – Aalesund
Sarpsborg 08 – Molde
Stabæk – Bodø/Glimt
Start – Vålerenga
Strømsgodset – Odd
Viking – Haugesund
20. runde, 15.-16. august:
Bodø/Glimt – Sandefjord
Haugesund – Sarpsborg 08
Mjøndalen – Start
Molde – Brann
Odd – Viking
Rosenborg – Strømsgodset
Vålerenga – Stabæk
Aalesund – Kristiansund
21. runde, 22.-23. august:
Kristiansund – Mjøndalen
Odd – Vålerenga
Rosenborg – Haugesund
Sarpsborg 08 – Sandefjord
Stabæk – Aalesund
Start – Molde
Strømsgodset – Bodø/Glimt
Viking – Brann
22. runde, 12.-13. september:
Bodø/Glimt – Kristiansund
Brann – Sarpsborg 08
Haugesund – Stabæk
Mjøndalen – Odd
Molde – Viking
Sandefjord – Start
Vålerenga – Rosenborg
Aalesund – Strømsgodset
23. runde, 19.-20. september:
Kristiansund – Molde
Odd – Aalesund
Rosenborg – Bodø/Glimt
Sarpsborg 08 – Mjøndalen
Stabæk – Brann
Start – Haugesund
Strømsgodset – Vålerenga
Viking – Sandefjord
24. runde, 26.-27. september:
Brann – Start
Haugesund – Strømsgodset
Mjøndalen – Stabæk
Molde – Rosenborg
Sandefjord – Odd
Sarpsborg 08 – Viking
Vålerenga – Kristiansund
Aalesund – Bodø/Glimt
25. runde, 3.-4. oktober:
Bodø/Glimt – Vålerenga
Kristiansund – Brann
Odd – Haugesund
Rosenborg – Aalesund
Stabæk – Sandefjord
Start – Sarpsborg 08
Strømsgodset – Molde
Viking – Mjøndalen
26. runde, 17.-18. oktober:
Brann – Rosenborg
Haugesund – Bodø/Glimt
Mjøndalen – Strømsgodset
Molde – Odd
Sandefjord – Kristiansund
Sarpsborg 08 – Stabæk
Start – Viking
Aalesund – Vålerenga
27. runde, 31. oktober – 1. november:
Bodø/Glimt – Odd
Kristiansund – Haugesund
Rosenborg – Start
Sandefjord – Mjøndalen
Stabæk – Viking
Strømsgodset – Sarpsborg 08
Vålerenga – Brann
Aalesund – Molde
28. runde. 7. -8. november:
Brann – Sandefjord
Haugesund – Aalesund
Mjøndalen – Bodø/Glimt
Molde – Stabæk
Odd – Kristiansund
Sarpsborg 08 – Vålerenga
Start – Strømsgodset
Viking – Rosenborg
29. runde, søndag 22. november (18.00):
Bodø/Glimt – Viking
Kristiansund – Sarpsborg 08
Rosenborg – Odd
Sandefjord – Molde
Stabæk – Start
Strømsgodset – Brann
Vålerenga – Haugesund
Aalesund – Mjøndalen
30. runde, søndag 28. november (18.00):
Brann – Aalesund
Haugesund – Sandefjord
Mjøndalen – Vålerenga
Molde – Bodø/Glimt
Odd – Stabæk
Sarpsborg 08 – Rosenborg
Start – Kristiansund
Viking – Strømsgodset