Innenriks

Forvirringen om Norges nye korona-strategi

Dagen før regjeringen bestemte at den norske strategien er å stoppe epidemien, uttalte Geir Bukholm, direktør for smittevern ved Folkehelseinstituttet, at han ikke tror det er mulig. Hva sier Bukholm nå, tror han på strategien?

Oslo 20200325. Koronaviruset setter sitt preg på Norge. Onsdag ettermiddag kl. 14.30 var det svært få mennesker ute i sentrum. På Stortinget t-banestasjon holder folk god avstand. Mann med ansiktsmaske. Korona, Covid-19, folketomme gater, koronavirus, Corona, folketomt.Foto: Ole Berg-Rusten / NTB scanpix
Regjeringen endret denne uka strategi. Nå er målet å kvele korona-utbruddet i Norge.
Publisert Sist oppdatert

På tirsdag besluttet regjeringen at tiltakene som er iverksatt for å stanse smittespredningen av koronaviruset, skal videreføres til 13. april.

Fram til tirsdag var det uttalte målet å bremse eller kontrollere epidemien slik at den strekker seg ut i tid. Denne strategien innebærer at en stor andel av befolkningen blir smittet. Nå er strategien endret.

– Målet nå er å slå ned koronaepidemien så langt vi kan, uttalte Bjørn Guldvog, direktør i Helsedirektoratet.

Hei
Du må ha et aktivt abonnement for å lese videre

5 uker - 5 kroner

KJØP

Powered by Labrador CMS