Slik spilles VM i fotball for kvinner 2019

VM i Frankrike er i gang. Her er hele kampoversikten. Og resultatene.


VM i fotball for kvinner 2019 vil være det 8. offisielle verdensmesterskapet i fotball for kvinner, og vil bli avholdt i Frankrike fra 7. juni til 7. juli 2019.

Alle matchene vises på NRK og TV2.

VM består av 24 nasjoner. Åtte lag skal ut. Dermed vil de to beste i hver gruppe, samt de fire beste treerne gå videre til kvartfinale.


Foto: NTB Scanpix

Norge er i gruppe A sammen med vertsnasjonen Frankrike, samt Nigeria og Sør-Korea.

Her er hele kampprogrammet:

7. juni:

Gruppe A: Frankrike – Sør-Korea 4-0 (Parc des Princes i Paris).

8. juni:

Gruppe A: Norge – Nigeria 3-0 (i Reims).

Gruppe B: Tyskland – Kina 1-0 (i Rennes), Spania – Sør-Afrika 3-1 (i Le Havre).

9. juni:

Gruppe C: Australia – Italia 1-2 (i Valenciennes), Brasil – Jamaica 3-0 (i Grenoble).

Gruppe D: England – Skottland 2-1 (i Nice).

10. juni:

Gruppe D: Argentina – Japan 0-0 (Parc des Princes i Paris).

Gruppe E: Canada – Kamerun 1-0 (i Montpellier).

11. juni:

Gruppe E: New Zealand – Nederland 0-1 (i Le Havre).

Gruppe F: Chile – Sverige 0-2 (i Rennes), USA – Thailand 13-0 (i Reims).

12. juni:

Gruppe A: Nigeria – Sør-Korea 2-0 (i Grenoble), Frankrike – Norge 2-1 (i Nice).

Gruppe B: Tyskland – Spania 1-0 (i Valenciennes).

13. juni:

Gruppe C: Australia – Brasil 18.00 (i Montpellier).

Gruppe B: Sør-Afrika – Kina 21.00 (Parc des Princes i Paris).

14. juni:

Gruppe D: Japan – Skottland 15.00 (i Rennes), England – Italia 21.00 (i Le Havre).

Gruppe C: Jamaica – Italia 17.00 (i Reims).

15. juni:

Gruppe E: Nederland – Kamerun 15.00 (i Valenciennes), Canada – New Zealand 21.00 (i Grenoble).

16. juni:

Gruppe F: Sverige – Thailand 15.00 (i Nice), USA – Chile 18.00 (Parc des Princes i Paris).

17. juni:

Gruppe B (18.00): Kina – Spania (i Le Havre), Sør-Afrika – Tyskland (i Montpellier).

Gruppe A (21.00): Nigeria – Frankrike (i Rennes), Sør-Korea – Norge (i Reims).

18. juni:

Gruppe C (21.00): Italia – Brasil (i Valenciennes), Jamaica – Australia (i Grenoble).

19. juni:

Gruppe D (21.00): Japan – England (i Nice), Skottland – Argentina (Parc des Princes i Paris).

20. juni:

Gruppe E (18.00): Kamerun – New Zealand (i Montpellier), Nederland – Canada (i Reims).

Gruppe F (21.00): Sverige – USA (i Le Havre), Thailand – Chile (i Rennes).

22. juni:

Åttedelsfinaler: 1B – 3ACD 17.30 (i Grenoble), 2A – 2C 21.00 (i Nice).

23. juni:

Åttedelsfinaler: 1D – 3BEF 17.30 (i Valenciennes), 1A – 3CDE 21.00 (i Le Havre).

24. juni:

Åttedelsfinaler: 2B – 1F 18.00 (i Reims), 2F – 2E 21.00 (Parc des Princes i Paris).

25. juni:

Åttedelsfinaler: 1C – 3ABF 18.00 (i Montpellier), 1E – 2D 21.00 (i Rennes).

27. juni:

Kvartfinale: 2A/2C – 1D/3BEF 21.00 (i Le Havre).

28. juni:

Kvartfinale: 1A/3CDE – 2B/1F 21.00 (Parc des Princes i Paris).

29. juni:

Kvartfinaler: 1C/3ABF – 1E/2D 15.00 (i Valenciennes), 1B/3ACD – 2F/2E 21.00 (i Rennes).

2. juli:

Semifinale: 2A/2C/1D/3BEF – 1A/3CDE/2B/1F 21.00 (Stade de Lyon i Décines).

3. juli:

Semifinale: 1C/3ABF/1E/2D 15.00 – 1B/3ACD/2F/2E 21.00 (Stade de Lyon i Décines).

6. juli:

Bronsekamp 17.00 (i Nice).

7. juli:

Finale 17.00 (Stade de Lyon i Décines).

Se full kampoversikt og resultater her.

Følg Dagsavisen på Facebook og Twitter!

 

Medaljefordeling:

 

 Nr.  Land    Gull       Sølv    Bronse Totalt
1 USA USA 3 1 3 7
2 Tyskland Tyskland 2 1 0 3
3 Norge Norge 1 1 0 2
3 Japan Japan 1 1 0 2
5 Sverige Sverige 0 1 2 3
6 Brasil Brasil 0 1 1 2
7 Kina Kina 0 1 0 1
8 England England 0 0 1 1