Sport

Lamine Yamal med stikk til Real Madrid-spillerne: – Visste ikke at jeg også har en høyrefot

Barcelonas gullkalv Lamine Yamal (17) sprudler av selvtillit både av og på fotballbanen om dagen.

Lamine Yamal skal ha blitt utsatt for rasisme. Foto: Manu Fernandez / AP / NTB

17-åringen scoret Barcelonas tredje mål da katalanerne knuste Real Madrid 4-0 på bortebane i lørdagens El Clásico.

Lamine Yamal har tatt verden med storm det siste året og ble godt kjent for sitt gode venstrebein da Spania vant fotball-EM i sommer. Lørdag banket han imidlertid med høyrebeinet sitt.

– Kanskje Real-spillerne ikke visste at jeg også har en høyrefot … Jeg bruker den når det trengs – som i kveld! sa han, ifølge Bild.

Scoringen kom da Raphinha spilte opp Lamine Yamal på høyre side av 16-meteren, som tok én touch, før han banket ballen opp i nettaket med høyrebeinet.

Seieren gjorde at Barcelona økte luken sin på toppen av La Liga-tabellen. Etter elleve serierunde har katalanerne en ledelse på seks poeng ned til Carlo Ancelottis mannskap på 2.-plass.

– La oss bli mestere nå, det er målet. Vi ser på oss selv som det beste laget i verden. Det ble sagt at vi bare kan slå «vanlige» lag, men nå har vi vunnet 4-0 over Real Madrid, på deres stadion. Vi har bevist at vi kan slå alle lag, sa tenåringen.

Tapet var Real Madrids første på 42 kamper i ligaen.

Les også: Barcelona ydmyket Real Madrid på Bernabeu

Mer fra Dagsavisen