Stavanger

Mye ledig i påskefjellet

De aller fleste stedene i fjellet er et fortsatt ledige hytter, hotellrom og leiligheter.

Bilde 1 av 3

Anja Haughom, daglig leder i Sirdal hytteformidling, sier at hun har ledig én hytte og én leilighet for hele påsken og at disse kan deles opp i første periode og siste periode.

Haughom har også ledig noen større hytter som passer for flere personer i påsken.

På Kvæven hytteformidling er det en ledig hytte i siste del av påsken, ifølge Kjellfrid Helle.

På Sinnes Arena er det imidlertid fullbooket hele påsken, opplyser bookingansvarlig Rita Haugen.

På Haugen camping derimot er det fortsatt to mindre hytter ledige i hele påsken og én større hytte ledig i den første delen av påsken.

Hytter og leiligheter i Røldal

Også i Røldal er det fortsatt mye ledig.

Røldal booking formidler hytter og leiligheter i Røldal Alpingrend.

Ifølge daglig leder Ida Forthun har hun nettopp fått inn en ledig hytte. I tillegg har hun ledig fire leiligheter i slutten av påsken og noen flere i den første delen.

- I tillegg har vi ledig 16 rom med plass til to til tre personer helt oppe med trekket. Disse har nokså enkel standard, sier Forthun.

Skysstasjonen kro og hytter har også noen få ledige hytter i den første og siste delen av påsken og det samme har Røldal hytteutleie. Røldal turistsenter har ledig to hytter i første del av påsken og fire rom med enkel standard i hele påsken.

Anne Alden ved Hordatun Hotel har også ledig kapasitet i påsken.

- I den siste delen av påsken har vi ledig fire leilighet og ti dobbeltrom. I den første delen har vi litt mer en dette, sier hun.

Ellers byr Hordatun Hotel på eget servicebygg med restaurant, lobbybar og afterskiing.

- Vi har et bra program for både store og små i hele påsken, lover Alden.

Lenger oppe i dalen er også servicebygget Røldalsterrassen blitt ferdig til påske og også her byr en blant annet på restaurant, bar, afterski og storkiosk.

Ledig i Sauda

Gerd Olaug Garstad ved Sauda ferie og fritid har to ledige leiligheter i påsken.

Ved Sauda Fjordhotell er det også ledig kapasitet,

Eli Hauge Løyning sier at det er ledig både hotellrom, hytter og rom i Sportellet, der sistnevnte har relativt enkel standard.

Jan Nordbø ved Kløver Hotel har ledig 40 til 50 prosent av kapasiteten på 40 rom.

- Det er været som har ført til dette, og vi har hatt en god del avbestillinger, sier Nordbø og tilføyer:

- Utover det har sesongen vært meget god med godt belegg og meget bra vær.

Mer fra Dagsavisen