Slik spilles eliteserien i fotball

VIF åpner med kveldskamp borte mot Sarpsborg, og avslutter hjemme mot Start.

Norges Fotballforbund har offentliggjort kamptidspunktene for de sju første rundene av årets eliteserie i fotball for menn. I fem av deks første rundene har Vålerenga avspark klokka 20.30.

1. runde, tirsdag 16. juni (18.00):

Odd – Sandefjord, Rosenborg – Kristiansund, Stabæk – Mjøndalen, Viking – Bodø/Glimt, Aalesund – Molde, Sarpsborg – Vålerenga 20.30.

Onsdag 17. juni:

Start – Strømsgodset 18.00, Haugesund – Brann 20.30.

2. runde, lørdag 20. juni:

Kristiansund – Aalesund 18.00, Molde – Rosenborg 20.30.

Søndag 21. juni (18.00):

Bodø/Glimt – Haugesund, Mjøndalen – Sarpsborg, Sandefjord – Start, Strømsgodset – Odd, Vålerenga – Stabæk, Brann – Viking 20.30.

3. runde, onsdag 24. juni (18.00):

Haugesund – Kristiansund, Stabæk – Sandefjord, Start – Molde, Aalesund – Brann, Viking – Mjøndalen, Odd – Vålerenga 20.30.

Torsdag 25. juni:

Sarpsborg – Strømsgodset 18.00, Rosenborg – Bodø/Glimt 20.30.

4. runde, lørdag 27. juni:

Start – Odd 18.00, Vålerenga – Viking 20.30.

Søndag 28. juni (18.00):

Bodø/Glimt – Sarpsborg, Mjøndalen – Kristiansund, Molde – Stabæk, Sandefjord – Haugesund, Strømsgodset – Aalesund, Brann – Rosenborg 20.30.

5. runde, onsdag 1. juli (18.00):

Haugesund – Start, Odd – Bodø/Glimt, Stabæk – Strømsgodset, Viking – Sandefjord, Aalesund – Mjøndalen, Rosenborg – Vålerenga 20.30.

Torsdag 2. juli:

Kristiansund – Molde 18.00, Sarpsborg – Brann 20.30.

6. runde, lørdag 4. juli:

Start – Viking 18.00, Vålerenga – Aalesund 20.30.

Søndag 5. juli (18.00):

Bodø/Glimt – Brann, Molde – Mjøndalen, Odd – Haugesund, Sandefjord – Sarpsborg, Strømsgodset – Kristiansund, Stabæk – Rosenborg 20.30.

7. runde, lørdag 11. juli:

Haugesund – Molde 18.00, Rosenborg – Strømsgodset 20.30.

Søndag 12. juli (18.00):

Kristiansund – Stabæk, Mjøndalen – Vålerenga, Sarpsborg – Start, Viking – Odd, Aalesund – Bodø/Glimt, Brann – Sandefjord 20.30.

Kampene fra 8. serierunde er ikke datofestet.

8. runde:

Bodø/Glimt – Kristiansund, Molde – Viking, Odd – Brann, Sandefjord – Aalesund, Stabæk – Sarpsborg 08, Start – Rosenborg, Strømsgodset – Mjøndalen, Vålerenga – Haugesund.

9. runde:

Brann – Start, Haugesund – Viking, Kristiansund – Vålerenga, Mjøndalen – Bodø/Glimt, Rosenborg – Sandefjord, Sarpsborg 08 – Odd, Strømsgodset – Molde, Aalesund – Stabæk

10. runde:

Bodø/Glimt – Molde, Brann – Kristiansund, Haugesund – Rosenborg, Odd – Aalesund, Sandefjord – Mjøndalen, Start – Stabæk, Viking – Sarpsborg 08, Vålerenga – Strømsgodset

11. runde:

Kristiansund – Sandefjord, Mjøndalen – Odd, Molde – Vålerenga, Rosenborg – Viking, Sarpsborg 08 – Haugesund, Stabæk – Bodø/Glimt, Strømsgodset – Brann, Aalesund – Start

12. runde:

Bodø/Glimt – Strømsgodset, Brann – Vålerenga, Haugesund – Stabæk, Odd – Rosenborg, Sandefjord – Molde, Sarpsborg 08 – Aalesund, Start – Mjøndalen, Viking – Kristiansund

13. runde:

Kristiansund – Start, Mjøndalen – Haugesund, Molde – Brann, Rosenborg – Sarpsborg 08, Stabæk – Odd, Strømsgodset – Sandefjord, Vålerenga – Bodø/Glimt, Aalesund – Viking

14. runde:

Brann – Mjøndalen, Haugesund – Strømsgodset, Odd – Kristiansund, Rosenborg – Aalesund, Sandefjord – Bodø/Glimt, Sarpsborg 08 – Molde, Start – Vålerenga, Viking – Stabæk

15. runde:

Bodø/Glimt – Start, Kristiansund – Sarpsborg 08, Mjøndalen – Rosenborg, Molde – Odd, Stabæk – Brann, Strømsgodset – Viking, Vålerenga – Sandefjord, Aalesund – Haugesund

16. runde:

Brann – Strømsgodset, Haugesund – Vålerenga, Odd – Mjøndalen, Rosenborg – Stabæk, Sandefjord – Kristiansund, Sarpsborg 08 – Bodø/Glimt, Start – Aalesund, Viking – Molde

17. runde:

Bodø/Glimt – Odd, Kristiansund – Viking, Mjøndalen – Sandefjord, Molde – Start, Stabæk – Haugesund, Strømsgodset – Rosenborg, Vålerenga – Brann, Aalesund – Sarpsborg 08

18. runde:

Brann – Bodø/Glimt, Odd – Stabæk, Rosenborg – Haugesund, Sandefjord – Strømsgodset, Sarpsborg 08 – Mjøndalen, Start – Kristiansund, Viking – Aalesund, Vålerenga – Molde

19. runde:

Bodø/Glimt – Vålerenga, Haugesund – Odd, Kristiansund – Brann, Mjøndalen – Viking, Molde – Sandefjord, Stabæk – Start, Strømsgodset – Sarpsborg 08, Aalesund – Rosenborg.

20. runde:

Bodø/Glimt – Sandefjord, Brann – Molde, Rosenborg – Odd, Sarpsborg 08 – Stabæk, Start – Haugesund, Viking – Strømsgodset, Vålerenga – Mjøndalen, Aalesund – Kristiansund

21. runde:

Haugesund – Sarpsborg 08, Kristiansund – Rosenborg, Mjøndalen – Brann, Molde – Bodø/Glimt, Odd – Viking, Sandefjord – Vålerenga, Stabæk – Aalesund, Strømsgodset – Start

22. runde:

Bodø/Glimt – Mjøndalen, Brann – Stabæk, Molde – Strømsgodset, Sarpsborg 08 – Rosenborg, Start – Sandefjord, Viking – Haugesund, Vålerenga – Kristiansund, Aalesund – Odd

23. runde:

Haugesund – Aalesund, Kristiansund – Bodø/Glimt, Mjøndalen – Molde, Odd – Sarpsborg 08, Rosenborg – Start, Sandefjord – Brann, Stabæk – Viking, Strømsgodset – Vålerenga

24. runde:

Bodø/Glimt – Aalesund, Brann – Haugesund, Mjøndalen – Strømsgodset, Molde – Kristiansund, Sandefjord – Stabæk, Start – Sarpsborg 08, Viking – Rosenborg, Vålerenga – Odd

25. runde:

Haugesund – Sandefjord, Kristiansund – Mjøndalen, Odd – Start, Rosenborg – Brann, Sarpsborg 08 – Viking, Stabæk – Molde, Strømsgodset – Bodø/Glimt, Aalesund – Vålerenga

26. runde:

Bodø/Glimt – Rosenborg, Brann – Aalesund, Kristiansund – Strømsgodset, Mjøndalen – Stabæk, Molde – Haugesund, Sandefjord – Odd, Viking – Start, Vålerenga – Sarpsborg 08

27. runde:

Haugesund – Mjøndalen, Odd – Strømsgodset, Rosenborg – Molde, Sarpsborg 08 – Kristiansund, Stabæk – Vålerenga, Start – Bodø/Glimt, Viking – Brann, Aalesund – Sandefjord

28. runde:

Bodø/Glimt – Stabæk, Brann – Sarpsborg 08, Kristiansund – Odd, Mjøndalen – Start, Molde – Aalesund, Sandefjord – Viking, Strømsgodset – Haugesund, Vålerenga – Rosenborg

29. runde:

Haugesund – Bodø/Glimt, Odd – Molde, Rosenborg – Mjøndalen, Sarpsborg 08 – Sandefjord, Stabæk – Kristiansund, Start – Brann, Viking – Vålerenga, Aalesund – Strømsgodset

30. runde:

Bodø/Glimt – Viking, Brann – Odd, Kristiansund – Haugesund, Mjøndalen – Aalesund, Molde – Sarpsborg 08, Sandefjord – Rosenborg, Strømsgodset – Stabæk, Vålerenga – Start