vintersport

Slik endte hoppuka - her er alle resultatene

Den tysk-østerrikske hoppuka ble i år arrangert for 70. gang, og det hele endte med at japanske Ryoyu Kobayashi vant sammenlagt foran Marius Lindvik og Halvor Egner Granerud. Se programmet, resultatene, bakkerekorder og annen informasjon her.

Japanske Ryoyu Kobayashi vant Hoppuka for andre gang, og ble flankert av Marius Lindvik (t.v.) og Halvor Egner Granerud (t.h.) som endte på andre og tredjeplass.

Slik endte Hoppuka sammenlagt (4 av 4 renn):

1) R. Kobayashi 1162,3, 2) Lindvik 1138,1, 3) Granerud 1128,2, 4) Geiger 1123,6, 5) Eisenbichler 1117,6, 6) Johansson 1107,9, 7) Kos 1093,0, 8) Hörl 1075,7, 9) Huber 1069,9, 10) Sato 1064,7.

Øvrige norske: 21) Forfang 830,8, 27) Tande 748,0, 41) Villumstad 479,1, 58) Bjøreng 112,1.

Hold deg oppdatert. Få daglig nyhetsbrev fra Dagsavisen

Tidligere renn:

Oberstdorf

Onsdag 29. desember 2021 klokka 16.30: 1. og 2. omgang

Schattenbergbakken

K-punkt: 120 meter

Bakkestørrelse: 137 meter

Bakkerekord: 143,5 meter – Sigurd Pettersen (Norge) 29.12.2003

Resultater Oberstdorf:

1) Ryoyu Kobayashi, Japan 302,0 (128,5-141), 2) Halvor Egner Granerud, Norge 299,2 (132-133), 3) Robert Johansson, Norge 298,6 (135,5-131), 4) Marius Lindvik, Norge 296,3 (129,5-137,5), 5) Karl Geiger, Tyskland 295,9 (131,5-131), 6) Lovro Kos, Slovenia 289,5 (126,5-139,5), 7) Markus Eisenbichler, Tyskland 281,1 (129,5-132,5), 8) Daniel Huber, Østerrike 269,0 (129-126,5), 9) Stephan Leyhe, Tyskland 266,8 (124,5-125), 10) Gregor Deschwanden, Sveits 262,6 (129-122,5).

Øvrige norske: 18) Daniel-André Tande 252,4 (121,5-121), 30) Johann André Forfang 224,4 (110,5-121).

Ikke til finaleomgangen: 37) Fredrik Villumstad 119,1 (117).


Garmisch-Partenkirchen

Lørdag 1. januar 2022 klokka 14.00: 1. og 2. omgang. (TV3)

Olympiabakken

K-punkt: 125 meter

Bakkestørrelse: 142 meter

Bakkerekord: 143,5 meter – Marius Lindvik (Norge) 1.1.2020

Resultater Garmisch-Partenkirchen:

1) Ryoyu Kobayashi, Japan 291,2 (143-135,5), 2) Markus Eisenbichler, Tyskland 291,0 (141-143,5), 3) Lovro Kos, Slovenia 286,0 (135,5-138), 4) Marius Lindvik, Norge 283,7 (138-138), 5) Jan Hörl, Østerrike 274,9 (134-132), 6) Yukiya Sato, Japan 267,9 (132,5-130), 7) Karl Geiger, Tyskland 265,0 (130-127,5), 8) Halvor Egner Granerud, Norge 264,2 (128-140,5), 9) Timi Zajc, Slovenia 264,1 (137-127,5), 10) Stephan Leyhe, Tyskland 263,7 (128-136,5).

Øvrige norske: 13) Robert Johansson 261,2 (132-135), 17) Daniel-André Tande 256,1 (134,5-125,5), 24) Johann André Forfang 246,0 (127,5-131,5), 26) Fredrik Villumstad 245,5 (129,5-130).

Hoppuka (2 av 4 renn):

1) R. Kobayashi 593,2, 2) Lindvik 580,0, 3) Kos 575,5, 4) Eisenbichler 572,1, 5) Granerud 563,4, 6) Geiger 560,9, 7) Johansson 559,8, 8) Leyhe 530,5, 9) Hörl 527,3, 10) Daniel Huber, Østerrike 526,1.

Øvrige norske: 15) Tande 507,1, 21) Forfang 470,4, 29) Villumstad 364,6.

Innsbruck

Mandag 3. januar 2022 klokka 13.30: Kvalifisering.

1) Ryoyu Kobayashi, Japan 132,7 (126,5), 2) Jan Hörl, Østerrike 131,3 (129), 3) Killian Peier, Sveits 127,8 (127,5), 4) Daniel Huber, Østerrike 123,0 (128), 5) Lovro Kos, Slovenia 122,2 (130), 6) Severin Freund, Tyskland 120,9 (126), 7) Yukiya Sato, Japan 118,0 (122,5), 8) Markus Eisenbichler, Tyskland 117,9 (119), 9) Anze Lanisek, Slovenia 116,8 (118,5), 10) Karl Geiger, Tyskland 116,6 (119,5)

Norske: 11) Robert Johansson 116,1 (122), 14) Marius Lindvik 114,9 (117,5), 17) Daniel-André Tande 111,2 (119), 22) Halvor Egner Granerud 109,6 (116), 48) Joacim Ødegård Bjøreng 101,3 (115).

Slått ut: 60) Johann André Forfang 89,4 (106,5), 69) Fredrik Villumstad 79,9 (104,5).

De 50 beste er klare for tirsdagens renn, som er det 3. i den tysk-østerrikske hoppuka. 78 utøvere deltok i kvalifiseringen.

Tirsdag 4. januar 2022 klokka 13.30: 1. og 2. omgang. (TV2)

Avlyst på grunn av vind.

Bischofshofen

Onsdag 5. januar 2022 klokka 13.00: Kvalifisering.

Ryoyu Kobayashi vant kvalifiseringen med et hopp på 141,5 meter og vant foran Marius Lindvik som hoppet 139,5 meter.

De norske duellene ser slik ut:

Marius Lindvik – Michael Hayböck, Østerrike, Granerud – Giovanni Bresadola, Italia, Johansson – Vladimir Zografski, Bulgaria, Forfang – Anze Lanisek, Slovenia, Tande – Dawid Kubacki, Polen.

Resultater Bischofshofen onsdag:

1) Ryoyu Kobayashi, Japan 291,3 (137-137,5), 2) Marius Lindvik, Norge 286,6 (137,5-135,5), 3) Halvor Egner Granerud, Norge 282,4 (135,5-135,5), 4) Karl Geiger, Tyskland 280,8 (133-136), 5) Manuel Fettner, Østerrike 273,1 (137-132,5) og Jan Hörl, Tyskland 273,1 (138-132,5), 7) Robert Johansson, Norge 270,4 (133-135), 8) Markus Eisenbichler, Tyskland 270,3 (130-140,5), 9) Michael Hayböck, Østerrike 267,1 (130,5-131,5), 10) Yukiya Sato, Japan 262,9 (137-126,5).

Øvrige norske: 16) Johann André Forfang 251,5 (134,5-123,5).

Ikke til finaleomgangen: 38) Daniel-André Tande 121,9 (125,5).

Utslått i kvalifiseringen: 65) Joacim Ødegård Bjøreng, 66) Fredrik Villumstad.

Hoppuka sammenlagt (3 av 4 renn):

1) R. Kobayashi 884,5, 2) Lindvik 866,6, 3) Granerud 845,8, 4) Eisenbichler 842,4, 5) Geiger 841,7, 6) Johansson 830,2, 7) Lovro Kos, Slovenia 819,4, 8) Hörl 800,4, 9) Sato 783,6, 10) Daniel Huber, Østerrike 783,1.

Øvrige norske: 15) Forfang 721,9, 18) Tande 629,0, 39) Villumstad 364,6.

Torsdag 6. januar 2022 klokka 14.30: Kvalifisering

Ryoyu Kobayashi vant kvalifiseringen med et hopp på 137,5 meter. Markus Eisenbichler ble nest best, foran Marius Lindvik som ble nummer tre med et hopp på 134 meter i kvalifiseringen. Lindvik ligger 18 poeng bak Kobayashi i sammendraget før siste renn, som starter 17.30.

Samtlige sju nordmenn kvalifiserte seg blant de 50 som får delta i første omgang. De kvalifiserte seg slik:

7) Robert Johansson (133,5 meter/137,1 poeng), 23) Johann André Forfang (130 meter/126,3 poeng), 30) Joachim Ødegård Bjøreng (133 meter og 122,9 poeng), 32) Halvor Granerud (124,5 meter/122,4 poeng), 47) Daniel-André Tande 122,5 meter/115,6 poeng), 50) Fredrik Willumstad (123 meter/111,7 poeng).

17.30: 1. og 2. omgang. (TV2)

Resultater Bischofshofen torsdag:

1) Daniel Huber, Østerrike 286,8 (136,5-137), 2) Halvor Egner Granerud, Norge 282,4 (136,5-136), 3) Karl Geiger, Tyskland 281,9 (140,5-132), 4) Yukiya Sato, Japan 281,1 (139-134,5), 5) Ryoyu Kobayashi, Japan 277,8 (133,5-133,5), 6) Robert Johansson, Norge 277,7 (133-135), 7) Jan Hörl, Østerrike 275,3 (130-136), 8) Markus Eisenbichler, Tyskland 275,2 (133-134), 9) Lovro Kos, Slovenia 273,6 (132-144), 10) Marius Lindvik, Norge 271,5 (126-139).

Øvrige norske, ikke til finaleomgangen: 33) Daniel-André Tande 119,0 (123,5), 36) Fredrik Villumstad 114,5 (121,5), 40) Joacim Ødegård Bjøreng 112,1 (123), 44) Johann André Forfang 108,9 (121).

Kobayashi vant hoppuka sammenlagt foran Lindvik og Granerud.

Se detaljert program her