Her er programmet for VM i skiskyting i Østersund 2019

Når er de norske løperne i aksjon? Her er full oversikt.

VM I skiskyting på går i Østersund fra 7. mars til søndag 17. mars.

Det hele vises på NRK.

 

Her er fullt program.

Torsdag 7. mars

16:15 - Mix-stafett

 

Fredag 8. mars

16:15 - Sprint, 7,5 km - Kvinner

 

Lørdag 9. mars

16:30 - Sprint, 10 km - Menn

 

Søndag 10. mars

13:45 - Jaktstart, 10 km - Kvinner

 

16:30 - Jaktstart, 12,5 km - Menn

 

Tirsdag 12. mars

15:30 - Normaldistanse, 15 km - Kvinner

 

Onsdag 13. mars

16:10 - Normaldistanse, 20 km - Menn

 

Torsdag 14. mars

17:10 - Singel mix-stafett

 

Lørdag 16. mars

13:15 - Stafett, 4 x 6 km - Kvinner

16:30 - Stafett, 4 x 7,5 km - Menn

 

Søndag 17. mars

13:15 - Fellesstart, 12,5 km - Kvinner

16:00 - Fellesstart, 15 km - Menn

 

Avsluttede øvelser:

Torsdag 7. mars

16:15 - Mix-stafett, 2 x 6 km kvinner og 2 x 7,5 km menn:

Resultat: Gull: Norge,  sølv: Tyskland,  bronse: Italia

 

Fredag 8. mars

16:15 - Sprint, 7,5 km - Kvinner

Resultat: Gull: Anastasia Kuzmina (Slovakia), sølv: Ingrid Landmark Tandrevold (Norge), bronse: Laura Dahlmeier (Tyskland)
 
Øvrige norske: 9) Tiril Eckhoff, 25) Marte Olsbu Røiseland, 62) Synnøve Solemdal
 

Lørdag 9. mars

16:30 - Sprint, 10 km - Menn

Resultat: Gull: Johannes Thingnes Bø (Norge), sølv: Aleksandr Loginov (Russland), bronse: Quentin Fillon Maillet

Øvrige norske: 7) Erlend Bjøntegaard, 13) Tarjei Bø,  31) Vetle Sjåstad Christiansen

 

Søndag 10. mars

Jaktstart, 10 km - Kvinner

Resultat: Gull: Denise Herrmann (Tyskland), sølv: Tiril Eckhoff (Norge), bronse: Laura Dahlmeier (Tyskland)

Øvrige norske: 4) Marte Olsbu Røiseland, 8) Ingrid Landmark Tandrevold

 

Jaktstart, 12,5 km - Menn

Resultat: Gull: Dmitro Pidrutsjnij (Ukraina), sølv: Johannes Thingnes Bø (Norge), bronse: Quentin Fillon Maillet (Frankrike)

Øvrige norske: 4) Tarjei Bø,  15) Erlend Bjøntegaard,  Vetle Sjåstad Christiansen

 

Tirsdag 12. mars

Normaldistanse, 15 km - Kvinner

Gull: Hanna Öberg (Sverige), sølv: Lisa Vittozzi (Italia),  bronse: Justine Braisaz (Frankrike),

Norske: 18) Ingrid Tandrevold, 23) Marte Olsbu Røiseland,  29) Synnøve Solemdal, 37) Tiril Eckhoff