Fotball

Her får du fullt program for europamesterskapet i fotball 2021

I år blir det endelig EM. Og nå er vi i gang.

Saken er oppdatert 14. juni 2021.

Finalen spilles på Wembley i London 11. juli.

EM sendes på TV 2 og NRK. Finalen blir vist på NRK. TV 2 viser begge semifinalene.

Se full oversikt lenger ned i saken.

Mesterskapet er spredt over hele Europa. Regjerende mester er Portugal.

De to beste i hver gruppe samt de fire beste treerne går videre til åttedelsfinale.


Gruppespill

Fredag 11. juni

Gruppe A:

Tyrkia – Italia 0-3 (0-0)

Mål: 0-1 Merih Demiral (selvmål 53), 0-2 Ciro Immobile (66), 0-3 Lorenzo Insigne (79).


Lørdag 12. juni

Gruppe A:

Wales – Sveits 1-1 (0-0)

Mål: 0-1 Breel Embolo (49), 1-1 Kieffer Moore (74).

Gruppe B:

Danmark – Finland (0-1)

Mål: 0-1 Joel Pohjanpalo (60).

Belgia – Russland 3-0

Mål: 1-0 Romelu Lukaku (10), 2-0 Thomas Meunier (34), 3-0 Lukaku (88).


Søndag 13. juni

Gruppe D:

England – Kroatia 1-0 (0-0)

Mål: 1-0 Raheem Sterling (57)

Gruppe C:

Østerrike – Nord-Makedonia 3-1

Mål: 1-0 Stefan Lainer (18), 1-1 Goran Pandev (28), 2-1 Michael Gregoritsch (78), 3-1 Marko Arnautovic (89)

Nederland – Ukraina 3-2 (0-0)

Mål: 1-0 Georginio Wijnaldum (52), 2-0 Wout Weghorst (58), 2-1 Andrij Jarmolenko (75), 2-2 Roman Jaremtsjuk (79), 3-2 Denzel Dumfries (85)


Mandag 14. juni

Gruppe D:

Skottland – Tsjekkia 0-2

Mål: 0-1 Patrik Schick (42), 0-2 Schick (52)

Gruppe E:

Polen – Slovakia 1-2

Mål: 0-1 Wojciech Szczesny (selvmål, 18), 1-1 Karol Linetty (46), 1-2 Milan Skriniar (69)

Spania – Sverige 0-0


Tirsdag 15. juni

Gruppe F:

Ungarn – Portugal 0-3

Frankrike – Tyskland 1-0


Onsdag 16. juni

Gruppe B:

Finland – Russland 15.00 NRK1

Gruppe A:

Tyrkia – Wales 18.00 NRK1

Italia – Sveits 21.00 TV2


Torsdag 17. juni

Gruppe C:

Ukraina – Nord-Makedonia 15.00 NRK1

Nederland – Østerrike 21.00 TV2

Gruppe B:

Danmark – Belgia 18.00 TV2



Fredag 18. juni

Gruppe E:

Sverige – Slovakia 15.00 NRK1

Gruppe D:

Kroatia – Tsjekkia 18.00 NRK1

England – Skottland 21.00 TV2


Lørdag 19. juni

Gruppe F:

Ungarn – Frankrike 15.00 TV2

Portugal – Tyskland 18.00 NRK1

Gruppe E:

Spania – Polen 21.00 NRK1


Søndag 20. juni

Gruppe A:

Italia – Wales 18.00 TV2

Sveits – Tyrkia 18.00 TV2 Sport1


Mandag 21. juni

Gruppe C:

Nord-Makedonia – Nederland 18.00

Ukraina – Østerrike 18.00.

Gruppe B:

Russland – Danmark 21.00

Finland – Belgia 21.00


Tirsdag 22. juni

Gruppe D:

Tsjekkia – England 21.00

Kroatia – Skottland 21.00


Onsdag 23. juni

Gruppe E:

Slovakia – Spania 18.00

Sverige – Polen 18.00

Gruppe F

Tyskland – Ungarn 21.00

Portugal – Frankrike 21.00


Åttedelsfinaler

Lørdag 26 juni

Gruppevinner A - Gruppetoer C 18.00 (i London)

Gruppetoer A - Gruppetoer B 21.00 (i Amsterdam)


Søndag 27. juni

Gruppevinner B - Gruppetreer A/D/E/F 18.00 (i Sevilla)

Gruppevinner C - Gruppetreer D/E/F 21.00 (i Budapest)


Mandag 28. juni

Gruppevinner F - Gruppetreer A/B/C 18.00 (i Bucuresti)

Gruppetoer D - Gruppetoer E 21.00 (i København)


Tirsdag 29. juni

Gruppevinner E - Gruppetreer A/B/C/D 18.00 (i Glasgow)

Gruppevinner D - Gruppetoer F 21.00 (i Dublin)


Kvartfinaler

Fredag 2. juli

Vinner Kamp 41 - Vinner Kamp 42 18.00 (i St. Petersburg)

Vinner Kamp 39 - Vinner Kamp 37 21.00 (i München)


Lørdag 3. juli

Vinner Kamp 40 - Vinner Kamp 38 18.00 (i Baku)

Vinner Kamp 43 - Vinner Kamp 44 21.00 (i Roma)


Semifinaler

Tirsdag 6. juli

Vinner St. Petersburg – vinner München 21.00 (i London)


Onsdag 7. juli

Vinner Roma – vinner Baku 21.00 (i London).


Finale:

Søndag 11. juli

Spilles på Wembley 21.00


Reidar Sollie

Sportssjef i Dagsavisen.